Уже тиждень триває війна між Росією та Грузією, й рівно стільки часу мовчить про власну позицію щодо конфлікту Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. Донедавна цю тему оминали в коментарях і депутати від БЮТ. Лише позавчора в Івано–Франківську позицію уряду висловив перший віце–прем’єр–міністр Олександр Турчинов: «Стосовно подій у Південній Осетії та Грузії наша позиція досить конкретна — ми винятково за мирний шлях врегулювання цієї проблеми. Жодна зі сторін конфлікту не може вирішувати свої внутрішні й зовнішні питання силовим шляхом».
Така «гра в мовчанку» досить дивна, якщо враховувати, що в Юлії Тимошенко та президента Грузії Михайла Саакашвілі були досить дружні стосунки, Прем’єрка залюбки відвідувала Грузію й піарилася там ще за часів своєї першої каденції. Але окремі БЮТівці, що таки порушують мовчання, нині демонструють досить недружнє ставлення до Грузії й виправдовують агресію Росії. Що й казати, якщо позавчора член БЮТ, в. о. міністра юстиції Євген Корнійчук заявив про те, що Росія має право використовувати Чорноморський флот РФ, що тимчасово дислокується на території України, в будь–яких своїх цілях, тобто і проти Грузії.
Заяву посадовця довелося терміново спростовувати вітчизняному МЗС. Учора офіційну заяву, діаметрально протилежну заяві Корнійчука, оголосив і Мін’юст. У відомстві наголошують, що Україна має правові підстави для заяви про порушення Росією українського законодавства у зв’язку з переміщенням кораблів Чорноморського флоту РФ.
Натомість лідерка БЮТ продовжує мовчати. Причина мовчанки Прем’єра, на думку лідера партії «Єдиний центр» Ігоря Кріля, проста: пані Тимошенко «хвилюється за те, як задовольнити російське керівництво, заручившись його підтримкою під час наступної президентської кампанії, а не за ті кроки, які можуть унеможливити повторення грузинського варіанту в Україні». «Тому вже тиждень від початку конфлікту Прем’єр–міністр України, забравшись на відпочинок на один із островів Середземного моря разом із своїми соратниками з СДПУ(о), мовчить і вдає, що для України події на Кавказі є з розряду другорядних, замість того, аби підписати та оприлюднити вже прийняті урядом України постанови щодо діяльності Чорноморського флоту Росії на території України», — цитує нардепа Кріля прес–служба «ЄЦ». На думку Ігоря Кріля, «тому і комуністи з Партією регіонів, діючи в тому ж ключі, організовують мітинги та пікети на півдні та сході України, спрямовані на підтримку імперських амбіцій російського керівництва».
Позиція «регіонів»
Партія регіонів вочевидь займає проросійську позицію щодо конфлікту із Грузією. Так, народний депутат від Партії регіонів Юрій Бойко вважає, що поки Михаїл Саакашвілі залишається президентом Грузії, її членство в ГУАМ також має бути тимчасово припинене. Коментуючи намір Грузії вийти з СНД, пан Бойко зазначає, що «якби навіть Саакашвілі не виступив із такою ініціативою, його перебування в СНД все одно припинилося б за ініціативою інших країн Співдружності».
«Я вважаю, що після того, що президент Грузії зробив з мирними громадянами своєї країни, Україні слід відмовитися від контактів з ним без крайньої необхідності, — наголошує депутат. — Поки Саакашвілі залишається президентом Грузії, її членство в ГУАМ також має бути тимчасово припинене. Або, якщо це рішення не схвалять інші учасники блоку, Україна сама має вийти з ГУАМ».
На думку «регіонала», схвалення дій Саакашвілі офіційним Києвом може мати найсерйозніші наслідки для внутрішньополітичної ситуації в країні. Також Бойко пропонує Верховній Раді України прийняти звернення, що засуджує застосування сили проти мирних жителів у Південній Осетії. Інших позицій з цього приводу Партія регіонів не висловила.