Намір Президента України вилетіти в Грузію для моральної підтримки свого стратегічного партнера визрів ще в суботу. Втім у результаті консультацій із західними лідерами виїзд був призначений на вчора. Учора ж стало відомо, що очільник України відбуде у дружній рейс не один. А з президентами Польщі, Литви, Естонії та прем’єр–міністром Латвії — саме тих країн Євросоюзу, які першими (у силу міцності історичної пам’яті) рішуче засудили дії Росії в грузинсько–осетинському конфлікті. Учора по обіді вони вилетіли одним літаком із Сімферополя до Тбілісі.
«Наш візит ставить перед собою ясні й чіткі цілі — демонстрація солідарності з грузинським народом, демонстрація поваги до його суверенітету», — сказав Віктор Ющенко на прес–конференції у Сімферополі. Він наголосив, що «зараз м’яч перебуває на російській стороні поля», тому європейські країни повинні якнайшвидше вирішити питання щодо конфлікту на території Грузинської держави. А польський президент Лех Качинський заявив, що «європейська демократія зараз під загрозою».
Можливо, Михаїл Саакашвілі, у свою чергу, поділиться з Віктором Ющенком корисним досвідом — адже вчора приблизно о 15.00 Саакашвілі заявив, що Грузія виходить із СНД. «Ми закликаємо Україну й інші держави залишити організацію СНД, де домінуючу роль виконує Росія, — заявив Саакашвілі і резюмував: — Ми остаточно прощаємося з Радянським Союзом. Радянський Союз сюди ніколи не повернеться».
ДО РЕЧІ
Україна пропонує Росії підписати додаткову угоду щодо Чорноморського флоту
Україна пропонує Росії невідкладно завершити переговори щодо проекту угоди про дії Чорноморського флоту РФ у кризових та конфліктних ситуаціях. Про це повідомив учора заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв. Він зазначив, що спроби переконати Росію «у необхідності правового врегулювання питання використання ЧФ, що дислокується на території України, у конфліктних ситуаціях», тривають п’ять років.
Учора з цього приводу висловився й Президент Ющенко: «Мене хвилює використання Чорноморського флоту у військових діях або в блокуванні акваторії Чорного моря. Це небезпечний прецедент». Президент України зазначив, що у справі підготовки документа, який регулює використання ЧФ РФ у військових конфліктах третіх сторін, «якнайшвидше має бути поставлена крапка».