Не встиг палкий прихильник повернення Кримського півострова в державні володіння Росії пан Затулін побути в нашій державі персоною «нон грата», як уже знову може преспокійно глумитися над Україною на її ж території. Департамент інформації й друку МЗС РФ розповсюдив заяву, сповістивши про налагодження українсько–російських стосунків у зв’язку з тим, що українське посольство в РФ офіційно поставило до відома російську сторону про зняття заборони на в’їзд Затуліна до нашої держави. Відтак МЗС РФ навіть назвав такий крок «конструктивним». А Інститут країн СНД, директором якого і є Костянтин Затулін, повідомив, що, згідно з отриманою інформацією, українське посольство в Росії додало: зняття заборони на в’їзд у нашу державу є «кроком доброї волі і проявом взаємоповаги в українсько–російських стосунках».
Відтак постало запитання, кого ж не поважає наша амбасада в Росії? Можна припустити, що новопризначений посол Костянтин Грищенко байдужий до «всього українського», чого так ненависно, закликаючи знищувати, цурається пан Затулін. З іншого боку, незрозуміло, як у такому випадку бути з порушеною Службою безпеки України стосовно депутата Держдуми кримінальною справою? Адже СБУ підозрювала Затуліна в намірах дестабілізувати ситуацію в Україні під час 1020–ліття Хрещення Русі й саме тому заборонила в’їзд.
Урешті–решт, український посол Грищенко не уповноважений давати «зелене» світло на в’їзд в Україну скандальному політику. У Міністерстві закордонних справ України «УМ» зазначили, що українське дипвідомство не має жодного стосунку до в’їзду чи нев’їзду персон «нон грата» в Україну. «Чи то Затуліну, чи кому–небудь іншому дозвіл або заборону на в’їзд можуть видати лише компетентні органи», — зазначили там і порадили звернутися із запитанням, хто зняв заборону на в’їзд Затуліна, в СБУ. У свою чергу, речник СБУ Марина Остапенко в коментарі «УМ» сказала, що не може пояснити, чим викликане зняття заборони на в’їзд Костянтина Затуліна, додавши, що,очевидно, про це слід запитати в українському посольстві в Росії. Отже, кримінальна справа проти російського депутата таки не закрита.
Зрештою, «УМ» зв’язалася з українською амбасадою в Росії. Утім і там відповісти, на підставі якого документа Затуліну дозволили в’їзд, не змогли. «Звертайтеся до Міністерства закордонних справ», — зазначили в посольстві. А тим часом сам Затулін лише потирає руки і, схоже, й не думає робити висновки, щоб у майбутньому не загострювати стосунки двох країн. «У своїх правах маю бути відновлений не тільки я, а й мер Москви Юрій Лужков (останньому СБУ теж заборонила в’їзд через антиукраїнські висловлювання щодо статусу Севастополя. — Авт.) та інші люди, які стали об’єктами політичних переслідувань», — по–своєму поважаючи стосунки двох держав «подякував» Україні Затулін.