Конкуренція з вогником

02.08.2008
Конкуренція з вогником

На згарищі броварського базару вчора вже почалася торгівля. Хек (на першому плані), очевидно, буде «з димком». (Фото Тетяни ШЕВЧЕНКО.)

Близько 4–ї ранку на території Броварського ринку «Нива» пролунали три вибухи (як потім з’ясується, зривалися холодильні установки). Відразу потому спалахнуло полум’я — горіли три торгові ятки в різних місцях.

Двоє охоронців, які були свідками займання, досить панічно реагували на раптово виниклу пожежу. Один із них почав гасити вогонь, інший набирав номер екстренного виклику еменесівців із мобільного телефону. З деяких мобільних операторів практично неможливо додзвонитися на номери рятувальних служб. Відтак сигнал про НП на ринку пожежники отримали, коли вогонь поширився на 70 відсотків торгової площі.

Загасити пожежу вдалось досить швидко, але полум’я знищило 106 торгових яток із продуктами та одягом. Наразі підприємці підраховують збитки, але точної суми, можливо, встановити не вдасться — торговці завищують суму збитків.

Нині розглядають дві основні версії пожежі: правоохоронці схильні вважати причиною НП коротке замикання в електромережі ринку (у холодильних установках), у МНС — підпал. «Більше підстав розглядати версію про підпал»,— вважає директор ринку Геннадій Байдоровцев. І пояснює: у тих торгових рядах, що постраждали, винаймає контейнер підприємець Алі (прізвище просив не називати). Тієї ночі на одній із доріг на околиці Броварів невідомі знищили його торгову точку — ятку з кавунами. За словами пана Байдоровцева, невідомі молодики, одягнені в маски, під’їхали на авто без номерів, в руках вони тримали автомати. Відтак, побивши продавця–охоронця, облили товар бензином і підпалили. Годину потому вже палав ринок.

Окрім того, Геннадій Байдоровцев відкидає версію з коротким замиканням, аргументуючи тим, що зовсім нещодавно повністю було замінено електромережі. Пожежні інспекції довели, що їх стан цілком задовільний. Ці ж таки комісії підтвердили відповідність правилам протипожежної безпеки. Відтак було видано дозвіл на функціонування ринку.

До речі, навпроти торгівельної споруди, через дорогу, розташоване приміщення Броварського районного суду. За «сприятливих» обставин, наприклад, сильного вітру, цілком могла спалахнути й ця адміністративна споруда.

  • Як сніг на голову!..

    Таких страшних снігопадів о цiй порi року в Україні не було більш як століття, звітує директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. У середньому по країні випало за день 40—50 мм опадів. Можливо, надзвичайність ситуації є певною мірою виправданням тієї розгубленості, яку продемонструвала влада, і насамперед у Києві. Дивно, хоч рясних снігопадів синоптики не обіцяють у найближчі дні, але столичний голова міськдержадміністрації Олександр Попов позавчора оголосив, що надзвичайний стан продовжено до п’ятниці. Це означає тільки одне: комунальних ресурсів у Києва вкрай мало, а ще менше — організаційних здiбностей грамотно керувати ними і тими додатковими технічними засобами, які «позичили» на час негоди у Міністерства оборони та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Негода підмочила репутацію столичного очільника (втім, якщо вибори мера таки не відбудуться найближчого літа, то про це буде забуто).

    Постає низка запитань і до «Укргідрометцентру», який прогнозував силу опадів удвічі меншу, ніж випало насправді. Утім як би там не було, але на тлі інших регіонів, зокрема західних областей країни, які вже «призвичаїлися» до боротьби з березневими заметами, Київ виглядає просто–таки ганебно.

    Тим часом снігопади припинилися — дають можливість рятувальникам працювати в уже не настільки екстремальних умовах. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на вчора загалом по країні було розчищено всі дороги державного та обласного значення, поновлено подачу електроенергії у більшість iз близько 600 «відрізаних від світла» населених пунктів. До вчора без електрики залишалося ще 161 село.

    Стихія зіпсувала канікули дітям, адже тільки «на підступах» до Києва рятувальники визволили зі снігового полону п’ять автобусів зі школярами, які їхали до столиці на екскурсію, але, звісно, змушені були повернути додому. Наприклад, два такі автобуси стояли в корці на Житомирській трасі понад 12 годин!

    Сніговії зіпсували і ЗНО майбутнім випускникам. У Міносвіти заспокоюють: учням, які через негоду не змогли дістатися до пунктів пробного тестування, буде виділено інший день. У міністерстві кажуть, що регіональні центри оцінювання якості освіти зв’яжуться з кожним зареєстрованим учасником особисто та повідомлять, коли і де він зможе пройти пробне ЗНО. >>

  • Білий апокаліпсис

    У вихiднi Київ став справжнісінькою декорацією постапокаліптичного фільму. Тут менш ніж за добу випала місячна з лишком кількість опадів. За повідомленнями «Гідрометцентру», такого сніговію не було вже століття. І якщо столична влада не виявила розторопності в боротьбі з попередніми снігопадами, то цей — рекорд століття — вона зустріла, здається, цілковитою бездіяльністю. >>

  • Коли все це розтане...

    Маси снігу, які «осіли» в Україні, швидко не розтануть, заспокоює директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. До речі, завдяки такій великій кількості снігу потепління не буде таким відчутним. Стабільне тепло, за прогнозами синоптиків, прийде лише у першій п’ятиденці квітня. А «покращення» наставатиме з 30 березня. «Температура більш–менш суттєво підвищуватиметься, але ми не чекаємо стрімкого зростання температури, — каже пан Кульбіда. — Все–таки це буде повільний процес». >>

  • Лелеки ще принесуть щастя

    «Необізнані» зі штормовими попере­дженнями рятувальників, лелеки повернулися з теплих країв на Прикарпаття, керуючись століттями апробованим графіком, i несподівано для себе опинилися в епіцентрі негоди. На щастя, люди не кинули птахів напризволяще. >>

  • «Небезпека лише додала мені сил»

    Іменний годинник, великий торт у формі футбольного м’яча та почесну грамоту особисто вручив чотирнадцятирічному підлітку з села Токарівка начальник управління МНС у Херсонській області Віталій Кропивницький. Його тезка, дев’ятикласник Віталій Коломієць, ризикуючи життям, зумів витягти з палаючого будинку чотирьох людей: 83–річну бабусю, дво– та трирічного полемінників, а також допоміг вийти 21–річній сестрі. Тепер Віталика номінують на звання «Герой–рятівник року». >>

  • «Нас крутило, немов у м’ясорубці»

    Як повідомили iнтернет–джерела, приблизно опівночі з 31 серпня на 1 вересня під Дніпродзержинськом сталася страшна аварія, внаслідок якої мікроавтобус із людьми тричі перевернувся. Двоє пасажирок загинули.

    Проте, як вдалося з’ясувати автору цих рядків, все сталося не зовсім так. І насамперед — місце аварії «під Дніпродзержинськом» не можна назвати навіть з натяжкою. Біда сталася на шляху з міста Прометея — під віадуком автомагістралі Кривий Ріг — Дніпропетровськ, на яку «Мерседес–спринтер» мав вирулювати, здійснивши лівий поворот. Однак авто у поворот не вписалося і покотилося шкереберть, тричі перевернувшись. >>