Потрясіння Лос–Анджелеса
Землетрус силою 5,4 бала, який учора стався в американському штаті Каліфорнія, сейсмологи оцінили як один із найсильніших за останнє десятиліття. Утім, як передає агенція «Ассошіейтед пресс», суттєвих руйнувань він не спричинив: у деяких хмарочосах великих міст повилітали шибки з вікон, аварійно на деякий час відключилися системи подачі газу. Смуга землетрусу охопила південь штату, від Лос–Анджелеса до Сан–Дієго. У «столиці ігрового бізнесу», де були відчутними 30 поштовхів, довелося навіть евакуйовувати людей із хмарочосів. Але обійшлося без втрат. «Схоже, нам добряче поталанило», — заявив на прес–конференції губернатор штату Арнольд Шварценеггер.
Росія почала виводити військових з Абхазії
Залізничні війська РФ, які Грузія розцінювала як російський військовий контингент на території Абхазії, починають поступово виводити з цієї самопроголошеної республіки. Полагодивши ділянку залізниці Сухумі—Очамчира, 250 вояків відправляються до місця постійної дислокації, в Краснодарський край. Як запевнило міністерство оборони РФ, решта 200 солдатів–залізничників залишать цей край найближчим часом, інформує «Інтерфакс».
Бомба під МВС Інгушетії
Учора у вранішні години вибухнув фугас, підкладений під одну з автівок поруч із будівлею міністерства внутрішніх справ Інгушетії — кавказької республіки Росії. Загинули двоє міліціонерів, які сиділи в машині, припаркованій неподалік, ще п’ятеро людей дістали поранення; 15 автомобілів згоріли, свідчить ІТАР–ТАКС. Силу вибуху фахівці оцінили в 50 кг тротилу. Наразі ніхто не взяв на себе відповідальність за цей теракт.
Пробачте, негри на плантаціях
Палата представників Конгресу США учора схвалила резолюцію, якою вибачається «за фундаментальну несправедливість та жорстокість рабовласництва», в умовах якого відбувалося формування Сполучених Штатів як держави. Раніше з вибаченнями перед чорношкірими за епоху рабовласництва виступили власті штатів, де позаминулого століття були найбільші плантації, на яких використовували працю негрів–рабів, — Вірджинії, Північної Кароліни, Алабами.
Це не перший документ–вибачення за минуле. Так, у лютому Конгрес вибачився перед індіанцями Америки, ще раніше — перед гавайцями за те, що 1893 року їх було позбавлено незалежності, та перед американцями японського походження — за насильницьке їх переселення після закінчення Другої світової війни.