Затемнення Сонця відбудеться вдруге і востаннє цього року. Воно пройде через 13 часових поясів і триватиме всього кілька годин. Розпочнеться вранці на півночі Канади та закінчиться під час заходу сонця на території Китаю. Максимальний екліпс повного сонячного затемнення можна буде спостерігати в Росії — поблизу міста Надим. Тут Сонце повністю сховається на дві хвилини і 26 секунд. Українці теж на деякий час залишаться без сонця. Як повідомив «УМ» доктор фізико–математичних наук, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків, цілковита темрява країну не охопить — українці стануть свідками лише часткової фази сонячного затемнення. І все ж слід не забувати про захист для очей і користуватись темними світлофільтрами.
«У Києві затемнення Сонця розпочнеться 1 серпня о 11:05 за київським часом, — каже Ярослав Яцків. — Максимальне фазове затемнення можна спостерігати о 12:06, а завершиться воно о 13:07». За словами головного астронома, на заході країни, в Ужгороді, затемнення дещо зміститься у часі. Тут воно розпочнеться о 11:02, досягне апогею о 11:55, а завершиться о 12:48. У Харкові, за даними Головної астрономічної обсерваторії НАНУ, сонячне затемнення розпочнеться о 11:11, досягне максимуму о 12:16, а завершиться об 13:18.
Загалом завтрашне сонячне затемнення нічим не відрізняється від попередніх і не є чимось унікальним. «Це звичайна річ, — каже пан Яцків, — аж ніяк не пов’язана з сонячною активністю». Наступне ж затьмарення Сонця теж не за горами «Воно буде,— гортає папери пан Яцків. — А от коли, — цього ми ще не визначили». Все ж, за попередніми даними, наступного повного сонячного затемнення слід очікувати вже 22 липня 2009 року. Воно пройде через Південну Азію (Індія, Непал, Бутан, Бангдадеш), південь Китаю, південні острови Японії (Рюкю), Маршаллові острови й острови Кирібаті (Гілберта) в Тихому океані.