У неділю російські моряки вкотре потішили городян і численних гостей традиційним військово–морським святом в акваторії Севастопольської бухти. Слід зазначити, що в демонстраційному бою флот обмежився лише фонограмою артилерійських залпів і ракетних пусків. А от суто стрілецьке озброєння та імітаційні засоби на кораблях і бронетраспортерах, а також безпосередньо морськими піхотинцями при «штурмі» на плавпричалі біля Графської пристані, причому ледве не в натовпі глядачів, застосовувалось без обмежень. Щоправда, вели вогонь чорноморці винятково холостими набоями, що, проте, вийшло за рамки відповідної постанови уряду України. «Я попереджав командуючого ЧФ Олександра Клєцкова, — зазначив із цього приводу голова Севастопольської міськдержадміністрації Сергій Куніцин, — що стрільби навіть холостими набоями, відповідно до постанови українського уряду, були заборонені. Сьогодні (27 липня. — Авт.) під час свята командуючого було поставлено до відома про невиконання в повному обсязі урядового рішення». Проте віце–адмірал Клєцков прокоментував цей факт на свій лад: «Є постанова Кабінету Міністрів, і ми її виконали у тому ракурсі, в якому вона написана».
Однак це «різночитання» не завадило посадовцям і політикам, котрих репрезентували перший заступник голови уряду Москви Володимир Ресін і представник Москви в Раді Федерації Олег Толкачов — з російського боку, народні депутати Володимир Литвин та Леонід Грач (останній із помітно перебинтованим пальцем — наслідок штовханини під час антиНАТОвської акції на Донузлаві. — Авт.) — з українського разом піднятись на гостьову трибуну і до кінця спостерігали за водним шоу в бухті.
Політизованого колориту дню російського ВМФ додали тутешні «ряджені» козаки з нагайками. Але обіцяного приїзду «для підтримки штанів» їхніх товаришів з усієї Росії журналісти так і не дочекались. Вистоявши «почесну» вахту біля пристані й своєї новоспеченої «святині» — пам’ятника Катерині ІІ, козаки розчинилися серед публіки на Матроському бульварі. Фактично не довелось спішуватися з бортових автомашин і автобусів прибулим із Сімферополя бійцям внутрішніх військ і «Беркута» — народ у місті–герої гуляв мирно.