Своєрідний захід відзначатимуть у звіринці вперше. Таким чином Київський зоопарк долучився до ініціативи, проголошеної Всесвітньою асоціацією зоопарків і акваріумів: цього дня кожен відвідувач зможе взяти участь у тематичних конкурсах та лотереях, відвідати студію боді–арту і долучитися до пізнавального дійства «доторкнись до жаби». Крім того, в рамках «дня жаби» у звіринці пройде урочисте відкриття виставки «Нова експозиція амфібій у Київському зоопарку».
Як повідомив «УМ» провідний біолог Київського зоопарку і куратор амфібій Анатолій Майстренко, заходи у цей день матимуть суто просвітницький характер. «День жаб відзначають в усьому світі у зв’язку зі зменшенням кількості амфібій і видів жаб», — розповідає біолог. Зокрема, за його словами, скорочення популяції амфібій пов’язане з глобальним потеплінням, адже вони — основні індикатори змін та забруднення навколишнього середовища. «Крім того в амфібій в останні роки слабшає імунна система, — додає Анатолій Іванович. — Як наслідок, багато з них страждає на грибкове захворювання шкіри». Та українським жабкам, на думку біолога, наразі великої загрози немає. «В Україні немає тенденції до скорочення кількості жаб, — каже Анатолій Майстренко. — І все ж тритони, саламандри й жаби таки потребують захисту. Наприклад, діти полюбляють знущатися з ропух, а люди винищують їх на своїх городах».
2 серпня у Київському зоопарку відзначатимуть «день носухи», 9 серпня — «день ведмедя» і 30 серпня — «день слона». Восени, 5 вересня, у звіринці заплановано проведення «Дня знань», а 4 жовтня — святкування міжнародного «Дня захисту тварин».
ДОВІДКА «УМ»:
Колекція земноводних Київського зоопарку на сьогодні має такі види: тритон малоазіатський, кігтеносець бьоттгера, жаба спороносна, раповка звичайна, ропуха шоломоголова, ропуха чорнорубцева, літорія блакитна, раканя–маскувальниця, раканя червоно плямиста, очеретниця облямована та мантела жовта.