П’ять рокiв тому, як i сьогоднi, цвiли квiти i смiялися дiти. Був гарний лiтнiй ранок — 27 липня. Тодi ще нiхто не знав, що через кiлька годин трапиться трагедiя. Страшна трагедiя. Вiд якої посивiє не один батько. I зупиниться серце не в однiєї матерi. Того дня навiть сонце заплаче над мiстом Лева. Україна i свiт назвуть цю трагедiю «Скнилiвська».
У Львовi, на аеродромi «Скнилiв», проходило авiашоу, присвячене 60–рiччю 14–го авiацiйного корпусу Вiйськово–повiтряних сил України. Винищувач Су–27 намагався пролетiти якомога нижче до землi. Всi прагнули видовищ: пiлоти iмiтували пролiт пiд мостом. Винищувач йшов на малiй висотi. Лiтак полетiв над натовпом. Нижче. Ще нижче. Дiти завмерли у захватi. А дорослi зрозумiли: щось негаразд у пiлотiв. Утiм було пiзно. Винищувач почав втрачати висоту — вiдмовили двигуни. Це було страшно. Дуже страшно. Кров бризкала фонтанами. На очах батькiв гинули їхні дiти. Матерi втрачали розум. Бо замiсть дитятка, яке щойно тримали за ручку, залишалася лише дитяча ручка. I дiти заходилися криком на кривавому мiсивi грудей ще кiлька секунд тому їхнього люблячого татка. Це було дуже страшно.
Пiд крилом винищувача Су–27 загинуло 77 людей. Серед них — 28 неповнолiтнiх дiточок. 241 львiв’янина, з яких 83 — дiти — було травмовано. На аеродромi на момент катастрофи перебувало близько 10 тисяч осiб.
Пiлотами на Су–27 були два досвiдченi льотчики першого класу: полковники Топонар i Єгоров. Катапультою їх викинуло з винищувача. Пiзнiше їхні друзi назвуть найпершу i єдину помилку пiлотiв — це те, що вони залишилися живi. На шоу за вказiвкою своїх генералiв, пiлоти прилетiли з повними баками пального. Жоден із пiлотiв перед шоу не облiтав територiю над Скниловом. Вони летiли на шоу у львiвському небi — «вслiпу».
У результатi катастрофи лiтака Су–27 держава пiдрахувала: їй завдано матерiальних збиткiв на суму понад 15 мiльйонiв i 500 тисяч доларiв США (пошкодження трьох лiтакiв i одного аеродромного автомобiля). Потерпiлими було визнано понад 500 осiб. Уряд України ухвалив рiшення про видiлення 10 мiльйонiв гривень iз резервного фонду Держбюджету для надання допомоги родичам жертв катастрофи. Пiлотiв засудили. Чотири генерали i два львiвські чиновники, якi були органiзаторами кривавого шоу, — на волi.