Світу чорна карликова квочка Ганнуся уже побачила, адже з яйця вилупилася ще напередодні дня Незалежності України 6 березня 1991 року. «Я привіз маму Ганнусі з Дніпропетровська. Ми з Раїсою (дружиною. — Авт.) вирішили звести її півня і мою курку, от у них і вилупилася Ганнуся», — розповів «УМ» біографію птиці господар Олександр Вернигора. Уже сьогодні, на старість літ, 17–річна курка–довгожителька міста Пирятин, окрім українського рекорду, претендує ще й на світовий! Адже Ганнуся на три роки старша за офіційно зареєстровану в Книзі рекордів Гіннесса 14–літню курку–конкурентку. Вчені кажуть, що таке куряче довголіття — рідкість, адже загалом віковий рубіж пересічної квочки — 13 років. Господарі курки розводять руками — мовляв, про рекорд своєї улюблениці дізналися від журналістів.
А поки за диво–квочкою спостерігає вся Україна, скромна рекордсменка продовжує вміло господарювати на подвір’ї. «Ми її, звичайно, розпестили — поїмо козячим молоком, — зізнається пан Олександр. — Але виглядає вона молодо. Дуже акуратна і просто незамінна в господарстві!». За його словами, Ганнуся ручна і тільки їй одній дозволяють заходити до будиноку. На старість літ перната перебралася ночувати до печі. Там їй спеціально постелили рядно. І попри те, що квочка вже підсліпувата, а гребінь і дзьоб потріскалися, господарі її люблять і «відправляти» улюбленицю сім’ї на борщ ніхто навіть не думає. За словами господарів, з неї є користь: цьогоріч квочка встигла ще й «материнського щастя» звідати. Як розповіла господиня Раїса Ільєнко, нещодавно вона купила в знайомої десять яєць карликових курей і посадила на них Ганнусю. І ось понад місяць тому вилупилося восьмеро курчат.
«Аби Ганнуся потрапила до Книги рекордів України, господарям необхідно перш за все подати заяву і підтвердити поважний вік квочки», — кажуть представники Книги рекордів. Утім зоологи стверджують, що без документації, яку треба було оформити при народженні курки, нині визначити її вік неможливо. «Немає жодних особливих прикмет чи ознак, за якими можна встановити, скільки їй років, — пояснив «УМ» науковий співробітник Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАН України Сергій Хоменко. — У країнах Європи ветслужби зобов’язують людей, які утримують домашню птицю, заводити спеціальний ветпаспорт, зокрема й на курей, де вказуються всі дані. У нас, в Україні, такої практики немає».