Імунітет для Берлусконі
Італійський парламент схвалив законопроект, який надає вищому керівництву країни імунітет від судового переслідування, повідомляє Бі–Бі–Сі. Він був запропонований урядом прем’єр–міністра Сильвіо Берлусконі. Законопроект надає свободу від судового переслідування чотирьом найвищим виборним політикам країни на час їхнього перебування на державній службі: президенту, прем’єр–міністру та головам обох палат парламенту. Критики закону стверджують, що документ розроблений спеціально «під Берлусконі», якому загрожує суд за справою про корупцію.
Санкціями по Мугабе
Європейський Союз розширив санкції проти Зімбабве, незважаючи на досягнуті напередодні домовленості про діалог між владою та опозицією цієї африканської країни. У «чорний список» ЄС внесені ще 37 вищих чиновників та бізнесменів і чотири компанії, які підтримують президента країни Роберта Мугабе. ЄС таким чином намагається змусити владу Зімбабве переглянути результати червневих президентських виборів, на яких Мугабе був переобраний президентом, хоча опозиція стверджує, що результати виборів було грубо фальсифіковано.
Паспорти громадян Косова
У Косові почали приймати заяви на отримання громадянами нових паспортів незалежної держави Республіка Косово. Тисячі мешканців столиці провінції Приштіни вишикувалися в довгі черги за паспортами. Працівники МВС працюють понаднормові години, щоб прийняти заяви від усіх бажаючих. Перші паспорти почнуть видавати наступного тижня. Всі записи у новому паспорті продубльовано трьома мовами: албанською, сербською та англійською. Косово на цей час визнали 43 країни світу.
До Каліфорнії — з власною торбою
Міська рада Лос–Анджелеса одноголосно ухвалила рішення про заборону всім магазинам з 1 липня 2010 року запаковувати клієнтам покупки у поліетиленові пакети. Рада також проголосувала за те, щоб здійснити тиск на владу штату про повну заборону використання пластикових пакетів у Каліфорнії, починаючи з 2012 року.
Як відомо, пластик є однією з найбільших загроз, оскільки багато десятиліть не розкладається у воді та грунті. У Лос–Анджелесі щороку використовується два мільярди кульків і лише п’ять відсотків із них потрапляють на безпечну переробку. Піонером боротьби з пластиком у США стало інше каліфорнійське місто Сан–Франциско, в якому повна заборона на використання поліетиленових пакетів уже запроваджена з листопада минулого року.