Чавес узяв Москву в стратегічні союзники
Президент Венесуели Уго Чавес, прибувши вчора до Москви з офіційним візитом, заявив, що Росія та Венесуела мусять стати стратегічними союзниками у нафтовій та військово–технічній галузях. «Це гарантуватиме Венесуелі суверенітет, якому загрожують Сполучені Штати», — пояснив Чавес.
Упродовж візиту, який триватиме до вечора 23 липня, планується домовитися про створення російсько–венесуельського банку, котрий фінансуватиме спільні проекти. Зокрема, як інформує ІТАР–ТАКС, «Газпром» у партнерстві з тамтешньою державною газовою компанією розбудовуватиме у Венесуелі газотранспортні системи, а компанія «Русал» має намір створити там бокситно–глиноземний комплекс і на його базі — завод із виробництва алюмінію. Крім того, ця латиноамериканська держава є одним із великих імпортерів російської зброї. За даними «Інтерфаксу», Москва та Каракас обговорюють нові контракти загальною вартістю 2 млрд. доларів — щодо поставки 20 комплексів ППО, 3—4 субмарин, 12 важких транспортних літаків Іл–76 та Іл–78, а також 24 винищувачів Су.
Непал уперше має президента
У Непалі, який позбувся монархічного ладу після майже 30–річного протистояння маоїстів, новообраний парламент обрав президента. Першим президентом в історії цієї гімалайської країни, яка віднедавна є світською демократичною федеральною республікою, став 61–річний Рамбран Ядава. Його перемога є консенсусом невеликих партій із Непальським Конгресом та Компартією. Маоїсти, які мають більшість і значно вагоміший авторитет, пропонували іншу кандидатуру. Спостерігачі прогнозують, що відтак у країні може початися політична криза, адже маоїстська Компартія заявила, що відмовляється від участі у формуванні уряду і переходить в опозицію.
Обама під Тріумфальною аркою
Барак Обама, висуванець Демократичної партії США у президенти країни, почав своє турне Європою. Держсекретар США Кондоліза Райз наказала посольствам обмежити допомогу йому, а також його конкуренту від Республіканської партії Джону Маккейну під час закордонних візитів.
Тим часом Обама, першим пунктом турне якого обрано Німеччину, вже викликав скандал: він хотів виступити з промовою під Тріумфальною аркою у Берліні. Саме з цього місця виголошував свої полум’яні людиноненависницькі спічі Адольф Гітлер, перш ніж рушити війною на схід та захід Європи.