Віктор Ющенко — відомий любитель екстриму. Регулярне сходження на Говерлу, минулорічний спуск на човнах Білим Черемошем, недавній політ на бойовому винищувачі — це тільки деякі з епізодів «неспокійного» захоплення.
Під завісу свого перебування на Прикарпатті минулого тижня Президент знову взяв участь у рафтингу. Наступного дня після підкорення Говерли, в суботу, Віктор Ющенко разом із дружиною та сином Тарасиком спускався на човні вже Чорним Черемошем у Верховинському районі на Івано–Франківщині. Чорний Черемош має норовливіший характер у порівнянні з Черемошем Білим. До того ж минулого тижня над Карпатами пройшли кількаденні рясні дощі. Відтак гірські ріки стали ще бурхливішими і... цікавішими для шукачів адреналіну. Віктор Ющенко зауважив, що нинішній спуск Черемошем був багатим на спортивний азарт.
Гострих миттєвостей подолання водної стихії на 10–кілометровому маршруті вистачало з лишком. Підступні перекати, бурхливі водоверті після кам’яних порогів супроводжували всю дистанцію подорожі. Фахівці водного туризму вказують, що Чорний Черемош на своєму шляху має три найскладніші для спуску місця. Два з них випало на маршрут, який долали Віктор Ющенко з попутниками. Один із човнів, що плив слідом за Президентом, таки не втримався на черговому перекаті й перекинувся. Утім веслувальники, прийнявши несподівану купіль у гірській річці з температурою +12оС, благополучно вибралися на берег, декому допомогли досвідченіші рафтингісти з інших екіпажів. Зрештою, фінішу дісталися всі, хоч і дещо втомленими, але задоволеними та емоційно збудженими.
Перед початком та після закінчення спуску Черемошем Віктор Ющенко поспілкувався з жителями довколишніх сіл, що збиралися на берег ріки «на Президента». Були колоритні карпатські пісні, жарти і взаємні слова підтримки.
КРІМ ТОГО
Наче ядерний реактор!
У суботу Президент Віктор Ющенко також побував у Чернівецькій області, де відвідав знамениту Хотинську фортецю та Дністровську гідроакумулюючу електростанцію. Як повідомляє прес–служба глави держави, Ющенко ознайомився з перебігом будівництва на ГАЕС, зокрема з завершенням спорудження першого гідроагрегату станції.
Президент наголосив, що Кабінет Міністрів має опрацювати питання надання державних гарантій для отримання кредиту Дністровській ГАЕС від Світового банку на суму 500 млн. грн., аби завершити будівництво гідроагрегату до 1 грудня. Ющенко звернув увагу на те, що три блоки Дністровської станції за потужністю дорівнюють одному ядерному енергоблоку. На сьогодні готовність усіх гідротехнічних споруд Дністровської ГАЕС становить 85 відсотків.
Ющенко також доручив голові Чернівецької облдержадміністрації Володимиру Кулішу внести пропозиції до указу Президента щодо прийняття державної програми «Дністер». Ідеться про питання розвитку гідроенергетичної системи цієї річки, розвитку рекреації та туризму області, створення рибних запасів, розбудови та розвитку водної транспортної мережі, підтримки та збереження екологічної системи регіону.