Так, 16 липня нинішнього року Північний Інвестиційний Банк (ПІБ) надав позику Алчевському металургійному комбінату, котрий належить Корпорації «Індустріальний Союз Донбасу», у розмірі 40 млн. доларів для будівництва третьої парогазової турбіни на когенераційній установці. Її зведення дасть можливість повністю забезпечити власні енергетичні потреби комбінату і значно скоротити викиди парникових газів в атмосферу в масштабах, що дорівнюють річному викиду великого європейського міста, а це — не мало не багато 3,5 млн. тонни шкідливих викидів на рік. Цей проект цікавий ще тим, що паливом для установки будуть залишки доменного, конвертного і коксового газів. Кредитна угода розрахована на сім років.
Фінансування цього проекту є частиною програми реконструкції Алчевського комбінату, внаслідок цього річний випуск металопродукції збільшиться більш ніж удвічі.
Як сказав під час підписання угоди старший менеджер кредитного відділу ПІБ Туре Емануельссон, цей проект дасть можливість встановити міжнародні стандарти екологічного управління на комбінаті, що позитивно вплине на екологію в індустріальному регіоні. І висловив сподівання, що приклад Алчевського комбінату стане показовим для багатьох індустріальних виробництв Східної Європи.
Тут варто нагадати, що ще в лютому минулого року «ІСД» домовився з Європейським банком реконструкції та розвитку про надання останнім кредиту для зведення перших двох парогазових установок у розмірі 150 мільйонів доларів. За своїм обсягом цей кредит є одним із найбільших у кредитному портфелі ЄБРР в Україні серед приватних компаній.
Загалом корпорація «ІСД» планує до кінця 2010 року повністю завершити реконструкцію і модернізацію металургійного комбінату. Загальна сума інвестицій на ці потреби становитиме майже 1,7 млрд. доларів США. Виробничі потужності підприємства після остаточної реконструкції становитимуть 7,5 млн. тонн сталі на рік.
Минулого року до ладу вже стали нові доменні печі, машина безперервного лиття, вакууматор і кисневий блок. Процес реконструкції та будівництва нових об’єктів відбувається без зупинки виробництва, тоді як у світовій практиці такого роду великомасштабні проекти реалізуються в основному з зупинкою виробничого процесу і на великий термін. Крім того модернізація АМК насамперед направлена на перехід від класичної морально і технічно застарілої схеми розливу сталі до новітніх енергетично заощадливих і екологічно безпечних методів виробництва.
АМК — підприємство з повним металургійними циклом і є монополістом в Україні з виробництва нержавіючого сталевого листа, сталі спеціального призначення, а також сталевого дробу та іншої металургійної продукції.
Віталій ЮРКІВ