Від пенсіонера до Ахметова: що не так з «тисячею» президента і чим це загрожує
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
Після того, як минула загроза висловлення недовіри уряду Тимошенко в парламенті, полеміка між главою Кабміну та керівником секретаріату Президента знову загострилася. Перебуваючи позавчора в Тернополі, Юлія Тимошенко заявила: «Треба бути таким же божевільним, як Балога, щоб коментувати Балогу, тому я не збираюся його коментувати. На дурощі, які він говорить, просто не потрібно звертати увагу, тому що в них немає ніякого раціонального зерна». Саме так Прем’єрміністр відповіла на прохання журналістів прокоментувати заяву Віктора Балоги стосовно того, що, перебуваючив Польщі, Тимошенко заявила про непідтримку її урядом рішення про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО.
У питанні зі своїм ставленням до НАТО Юлія Володимирівна знову уникла конкретики. Натомість про іншу конфліктну тему в її стосунках із Банковою — нафтопровід «Одеса—Броди» — Тимошенко говорила по суті.
Нагадаємо, позавчора уповноважений Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський повідомив, що Прем’єрка зірвала зініційовану Віктором Ющенком нараду, на якій очікувалося підписання двох угод із питань «Одеса—Броди» — про постачання на прикарпатські підприємства більше п’яти мільйонів тонн каспійської нафти та транзит трьох мільйонів тонн через Україну. За словами Соколовського, цю нараду було скасовано, бо Прем’єрміністр заборонила представникам урядових структур і державних компаній брати участь у переговорах і підписувати «нафтові» документи.
Відповідаючи на цей закид у Тернополі, Тимошенко заявила, що «уряд не допустить зловживань і махінацій навколо нафтопроводу «Одеса—Броди». Глава Кабміну вважає, що секретаріат Президента намагається здійснити «чергову оборудку» навколо нафтогону, укладаючи угоди з офшорними підприємствами, які не відповідають міжнародним проектам. «Так, як «Росукренерго» не пройшло, так, як не пройшло забрати в українців шельф Чорного моря з найбільшими родовищами газу, так у них не пройде і цей трюк — забрати «Одеса—Броди» на свої офшорні зони», — цитує Юлію Тимошенко УНІАН. Проект «Одеса—Броди» Прем’єрка називає «Росукренерго3».
На ці випади Тимошенко вчора вже відповів найближчий соратник Віктора Балоги, голова партії «Єдиний центр» Ігор Кріль. Він каже, що політика Тимошенко в енергетичній галузі спрямована на лобіювання інтересів російських енергетичних кампаній в обмін на підтримку її як імовірного кандидата в президенти. Мовляв, Тимошенко не дозволяє пустити нафтогін «Одеса—Броди» в аверсному режимі, виконуючи настанови Москви. І газоносні ділянки «Газпрому» на шельфі, відібраному в компанії «Ванко», Тимошенко буцімто хотіла б передати. Також, каже Кріль, уряд бездіє у справі освоєння нафтогазових родовищ у Лівії, в результаті чого три з чотирьох родовищ, які мала розробляти Україна, були передані «Газпрому».
Прем’єрміністр Юлія Тимошенко категорично проти внесення будьким, окрім Кабміну, законопроектів про зміни до бюджету. «Всі пропозиції Президента щодо змін до бюджету 2008 року — ті, які ми можемо врахувати, і які дозволяє баланс бюджету, — буде враховано. Але ми категорично проти, аби, хоч би хто це був, — Президент, Прем’єр, міністри, депутати, Голова Верховної Ради, — порушував Конституцію і закони України. Не передбачено законами України подання альтернативних законопроектів про бюджет», — наголосила Тимошенко. Вона вважає, що Президент вніс свій проект для того, аби зірвати бюджетний процес.
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
Ціллю цієї агресії є знищення українців. Ця війна заряджена ненавистю до українців як нації. До наших цінностей, історії, культури і мови. Все, що складає основу нашої ідентичності – Росія офіційно називає нацизмом. Нашу державу – режимом і хунтою. >>
У керівній партії Грузії "Грузинська мрія" заявили, що не будуть відкликати закон "Про прозорість іноземного впливу", який став однією з причин погіршення відносин країни із західними партнерами і замороження руху країни в ЄС. >>
Результати референдуму щодо євроінтеграції Конституційний суд визнав дійсними. Так, до Конституції Республіки Молдова внесуть положення про те, що вступ Молдови до ЄС стає незворотною метою. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
На пʼяти полігонах Східного військового округу Збройних сил росії проходить підготовку військовий контингент КНДР чисельністю до 12 тисяч військовослужбовців. >>