У 2006 році Кіровоградська міськрада віддала водоканал в оренду на 49 років. До того місто отримувало воду згідно з графіком. А з приходом орендаря ТОВ «Водне господарство» ситуація змінилася: воду перестали подавати порційно, щоправда, і ціни на неї почали зростати. Відтак, коли орендар виплатив заборговані зарплати, зробив ремонт і реконструкцію водопровідно–каналізаційної системи, міське керівництво вирішило договір розірвати.
Товариству з обмеженою відповідальністю «Водне господарство» інкримінували заборгованість з орендної плати. Керівництво водоканалу свої борги пояснює тим, що через економічно необґрунтовані ціни на воду (а їх затверджує міськвиконком. — Авт.) підприємство має збитки. А місто, стверджує директор підприємства Андрій Карауш, винне орендарям 11 мільйонів гривень — компенсацію різниці в тарифах, а це набагато більше, ніж борг за оренду. Тож на підприємстві дії мерії розцінюють не інакше, як рейдерське захоплення, адже в систему водопостачання Кіровограда тут інвестували десятки мільйонів гривень.
Після розгляду низки позовів у місцевих судах Дніпропетровський апеляційний суд ухвалив рішення на користь міськвиконкому — про розірвання договору оренди. Вищий Господарський суд залишив рішення апеляційного в силі. Але орендарі не зупинилися, тому тепер крапку у справі повинен поставити Верховний Суд України.
Тим часом, не чекаючи рішення суду вищої інстанції, міське керівництво заблокувало рахунки ТОВ «Водне господарство» і створило нове підприємство — «Кіровоградське водопровідно–каналізаційне господарство», на баланс якого повинен перейти відсуджений водоканал. Та про постачання ним води поки що не йдеться — Міністерство житлово–комунального господарства відмовило новим господарям в отриманні ліцензії на надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення. Причинами відмови названо відсутність на балансі комунального підприємства основних засобів, які необхідні для здійснення такого виду діяльності та кваліфікованого персоналу. Крім того, орендар ТОВ «Водне господарство» має законну й досі не анульовану ліцензію. Тож відповідальність за можливу кризу з водопостачанням у місті брати на себе нікому. До речі, кому платити за воду, теж незрозуміло.
Кіровоградців не полишає впевненість , що постраждають у результаті цих перипетій саме вони — під час судових процесів у місті вже кілька разів обмежували водопостачання до кількох годин на день.