Місяць, виявляється, зовсім не такий, як вважалося раніше. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, американські вчені отримали сенсаційні дані, що відкривають нові подробиці про виникнення природного супутника Землі.
Раніше селенологи вважали Місяць безводною пустелею, якою він був з моменту виникнення майже чотири мільярди років тому в результаті зіткнення Землі з іншим планетоїдом. У 70–х роках минулого століття американські астронавти доставили на Землю майже 300 кг зразків місячних порід, і протягом усього подальшого часу вчені їх ретельно аналізували. Але тільки тепер, коли методи дослідження значно вдосконалилися, групі американських геологів з Інституту науки Карнегі та Університету Брауна вдалося отримати сенсаційні дані.
Як з’ясувалося, на ранніх етапах існування Місяця з його надр на поверхню надійшла величезна кількість води. Щоправда, 95 відсотків її випарувалося, але в результаті утворилися незвичайні хімічні речовини — склоподібні сполуки водню, наявні в зразках місячних порід.
Досі вчені вважали, що цей водень був привнесений у породу сонячним вітром або газами кометного походження. Але тепер вдалося довести, що він входив до складу первинної місячної магми, яка вивергалася на поверхню три–чотири мільярди років тому в період активного вулканізму на Місяці.
Як стверджується у статті журналу Nature, де опубліковані результати цього відкриття, виявлення слідів води в місячних надрах може не лише перевернути уявлення про походження Місяця, а й значно змінити перспективи практичного освоєння супутника нашої планети.