Після скандального завершення проекту «Великі українці» про те, хто власне переміг у змаганні за титул «великого», більшість «звичайних» українців уже майже забули. А от у Росії проблеми, пов’язані з визначення найвеличнішого в історії держави героя, ще тільки починаються. 12 червня проект, який у російському варіанті називається «Ім’я Росії», перейшов на новий етап: із п’яти сотень політичних, громадських та культурних діячів були відібрані 50 «півфіналістів». Вони й продовжили боротьбу за право називатися найвеличнішим героєм російського народу. Кому він хотів би віддати пальму першості, народ визначає сам — голосуючи за своїх улюбленців в інтернеті. І поточні результати цього голосування неабияк бентежать навіть самих росіян: лідером проекту став Йосип Сталін, який станом на вчорашній полудень набрав 197 тисяч 939 голосів. Друге місце поки що посідає Володимир Висоцький зі 146 тисячами 776 голосами, третє — Володимир Ленін, за якого проголосували 120 тисяч 698 користувачів усесвітньої мережі.
Такий розклад сил у першій трійці став причиною того, що навколо проекту спалахнув скандал, який сьогодні набирає обертів. Зокрема, йдеться про колективне голосування за Сталіна. Як повідомляє російське інтернет–видання Gazeta.ru, швидкість, з якою радянський диктатор підвищує свої показники, складає близько 2 тисяч голосів за годину. У багатьох така статистика викликає подив, зате вельми тішить російських комуністів. Принаймні сайт КПРФ сповіщає новину про лідерство «вождя народів» із явним задоволенням.
Доктор історичних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту російської історії РАН Володимир Лавров, який складав список видатних росіян, бачить причину лідерства Сталіна в розходженні думок його опонентів. «Комуністи голосують за Сталіна і Леніна, антикомуністи — за всіх інших достойників. Виходить, що комуністи голосують тільки за двох, а некомуністи, яких значно більше, віддають свої голоси за значно більшу кількість людей», — цитує Лаврова Gazeta.ru.
Окрім першої трійки, до дванадцятки лідерів входять Микола ІІ, Сергій Єсенін, Юрій Гагарін, Олександр Невський, Михайло Ломоносов, Борис Єльцин, Сергій Радонежський, Іван Грозний та Сергій Корольов. Петро І, Олександр Пушкін та Антон Чехов поки що «вилетіли» з чільної дюжини, але також мають шанси перейти в третій тур голосування, який розпочнеться у вересні. Як, до речі, й «великий українець» Ярослав Мудрий — наразі він із 41 тисячею 793 голосами посідає 16–те місце.
Ім’я екс–президента РФ Володимира Путіна, який за роки «правління» став справжнім російським ідолом, у проект не включили свідомо. Як, власне, й інших живих діячів.