Після Маккартні Пінчук привіз Блера

12.07.2008

Учора в Ялті розпочався міжнародний саміт організації симпатиків вступу України до Європейського Союзу — Ялтинської економічної стратегії (YES), ініціатором якої є Віктор Пінчук. У ньому беруть участь Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, секретар РНБО Раїса Богатирьова, віце–прем’єр із питань європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря, а також президент Грузії Михаїл Саакашвілі, віце–президент Європарламенту Марек Сівєц, директор–розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс–Кан, президент Польщі в 1995—2005 роках Александр Кваснєвський, лідер Європейської народної партії Маріо Давід, посол Росії Віктор Черномирдін, ключові стратеги провідних політичних партій США — республіканець Карл Роув і демократ Боб Шрам. Спеціальний гість саміту — британський політик і колишній прем’єр Великої Британії Тоні Блер, який виступить сьогодні на пленарній сесії «Бачення Європи та України».

Учасники обговорять вплив світової паливної та продовольчої кризи на макроекономічну стабільність, питання майбутнього ЄС з огляду на складний процес ратифікації Лісабонського договору, створення зони вільної торгівлі Україна—ЄС, позиції політичних сил України щодо стратегії та тактики євроінтеграції. Пленарні сесії також будуть присвячені впливу виборів у США й Росії на ситуацію в Україні та питанням побудови демократії і ринкової економіки в Чорноморському регіоні. У рамках трьох спеціальних секцій учасники обговорюють проблеми поставок газу, можливості, які відкриваються перед Україною у зв’язку з глобальною продовольчою кризою, а також підготовку до Євро–2012.

Своє вітання учасникам форуму надіслали президенти України Віктор Ющенко та Франції — Ніколя Саркозі. «Я високо ціную допомогу, яку ви подаєте нашій країні на її шляху до об’єднаної Європи, — йдеться у привітанні Ющенка. — Хочу підтвердити, що європейська інтеграція — незмінний стратегічний пріоритет державної політики України. Скажу відверто, ми потребуємо чіткої підтримки європейської перспективи нашої держави».

Саркозі ж пообіцяв підписання нової посиленої угоди Україна—ЄС на початку 2009 року: «Ми палко сподіваємось, що під час евіанського саміту 9 вересня ЄС та Україна зможуть підписати історичні домовленності про принципи, цілі, обсяг та складові такого партнерства на майбутні роки заради європейського майбутнього України. Евіанський саміт має надати вирішальний імпульс переговорам щодо нової угоди, яка згодом буде оформлена та підписана на початку 2009 року».