На єнакієвській шахті імені Карла Маркса, де 8 червня стався потужний підземний вибух, тривають пошуково–рятувальні роботи. На момент аварії під землею перебували 37 гірників, 24 з яких вдалося врятувати. Одного шахтаря відшукали без ознак життя, а ще 12 потерпілих залишилися у напівзруйнованих і напівзатоплених виробках. Перегодя міський суд Єнакієвого прийняв рішення визнати факт загибелі 9 зниклих безвісти гірників, аби їхні родини змогли отримати передбачену в таких випадках компенсацію за втрату годувальника в розмірі 150 тисяч гривень. І ось майже через місяць після аварії вдалося натрапити на тіло ще одного з шахтарів.
Власне на горизонті 885 метрів, як свідчать рятувальники, вони відшукали лише фрагменти тіла. Нині залишки загиблого вже підняли на поверхню і експертиза ще має встановити його особу. Відтак під землею десь ще залишаються 11 гірників і їх пошуки тривають. «Що стосується тіл шахтарів, то пошуки будуть продовжуватися до того часу, поки не знайдемо абсолютно всіх», — каже прес–секретар територіального управління Держгірпромнагляду в Донецькій області Марина Нікітіна. Щоправда, ці роботи, нарікають спеціалісти, ускладнюються підтопленням горизонтів, де можуть перебувати потерпілі. За однією з версій, дев’ять гірників, які піднімалися на–гора в кліті, впали з великої висоти і опинилися на дні шахтного ствола під тридцятиметровою товщею підземних вод. На жаль, відкачування води поки затримується з суто технічних питань — насоси не справляються з навантаженням і виходять з ладу.
А тим часом інспектори теруправління Держгірпромнагляду продовжують фіксувати випадки очевидного нехтування правил безпеки у вугільному підземеллі Донеччини. Тільки протягом минулого тижня на вугільних підприємствах області виявлено 5806 порушень (на 180 більше, ніж за відповідний попередній період. — Авт.) нормативних актів щодо охорони праці. За результатами цих перевірок, призупинено роботу на 197 тутешніх об’єктах вугільної галузі. На керівників різних рівнів накладено більше двох сотень штрафів на суму понад 16 тисяч гривень.
Як відомо, напередодні аварії на шахті імені Карла Маркса інспектори Держгірпромнагляду провели тут відповідну перевірку і, виявивши низку порушень, дали розпорядження про призупинку вуглевидобутку.