Понеділок — день важкий

09.07.2008

Росіянка Софія Велікая до свого прізвища в Києві додала відповідний титул. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

У третій день європейського форуму в київському Палаці спорту фехтувальники закривали програму особистих турнірів. Українські вболівальники сподівалися на поповнення скарбнички медалей, адже і наші шаблістки, й шпажисти вже не раз піднімалися на п’єдестал на престижних змаганнях. Щоправда, робили це переважно в командних змаганнях.

Проте, як пізніше зізналися українські «мушкетери», перед чемпіонатом Старого світу вони провели кілька турнірів поспіль, зокрема, й у Західній півкулі, тому гідного результату досягти не дозволила банальна втома. Особливо розчарували чоловіки. Віталій Медведєв, який лише цього сезону потрапив до основного складу збірної, програв у 1/32 фіналу майбутньому бронзовому призеру — швейцарцеві Міхаелю Каутеру. У 1/16 фіналу срібний призер чемпіонату світу–2003 харків’янин Максим Хворост лише одним уколом поступився срібному призеру Євро–2007 — італійцеві Маттео Тальяріолу (12:13). Киянин Дмит­ро Чу­мак програв французу Робейрі (9:15), а дніпропетровець Богдан Нікішин — британцеві Уїллісу (11:15).

Пристойніше виступили наші молоді таланти в шаблі, хоча до п’єдесталу також не дотягнули. Впевнено розібравшись із суперницями в «пульці» на груповому етапі, Галина Пундик із Нетішина Хмельницької області й одеситка Олена Хомрова пробилися до чвертьфіналу. Причому Хомрова в 1/8 фіналу здолала свою співвітчизницю — Ольгу Жовнір (15:8). На цій же стадії завершила змагання Ольга Харлан, котра в рівному бою з угоркою Рекою Бенко виявилася менш щасливою (14:15).

У дуелях за потрапляння до четвірки кращих 20–річна Пундик склала зброю перед минулорічною чемпіонкою Європи — росіянкою Катериною Федоркіною (9:15), а 21–річна Хомрова в напруженій сутичці поступилася майбутній чемпіонці — Софії Великій (14:15). Але на півфінальній стадії без українців не обійшлося — один із боїв як суддя обслуговував головний тренер збірної України Вадим Гутцайт.

Учора зранку почалися командні турніри, які триватимуть три дні. Наші рапіристки (Лелейко, Войченко, Савченко, Карманова) в першому колі виявилися сильнішими за збірну Великої Британії (41:21), але в чвертьфіналі поступилися росіянкам (28:40) і вибули з боротьби за медалі.