Напередодні саміту лідерів «великої вісімки» наймолодший його учасник — 42–річний президент Росії Дмитро Медведєв — уперше за два місяці перебування на цій посаді дав інтерв’ю іноземним ЗМІ. Як зазначає Inopressa.ru, російський очільник досить жорстко розкритикував Захід, і особливо США, за позицію щодо Косова та Ірану, заявив, що Вашингтон не має права читати нотації Москві, і що Росія повинна відігравати велику роль у світовій економіці. Коментуючи це інтерв’ю, американська «Нью–Йорк таймс» зробила висновок, що Медведєв намагається додати собі авторитету перед зустріччю з лідерами інших членів «великої вісімки», які досі вважають, що головною людиною в Росії є Володимир Путін.
Про «ярлики»
Відповідаючи на запитання британської газети «Ґардіан», чи вважає він себе лібералом, Медведєв попросив «не навішувати ярликів». «Я молодий президент, і мені поки що не хотілося б давати ніяких оцінок самому собі. Це взагалі не моя справа», — зауважив наступник Путіна. Водночас він підтвердив, що захищатиме права людини, боротиметься з корупцією і підтримуватиме політичну конкуренцію.
Про стосунки з Путіним
На запитання «Як вам працюється?» Медведєв обережно уточнив: «Що ви маєте на увазі?». Журналісти пояснили, що їх цікавить, скільки часу президент щодня проводить у телефонних розмовах із прем’єр–міністром — Путіним. «Інколи ми кілька разів зідзвонюємось або бачимось, інколи взагалі не розмовляємо, — повідомив глава РФ. — Слава Богу, державний устрій і система ухвалення рішень у нас такі, що для того, аби вирішувати якісь глобальні питання, зовсім не обов’язково постійно зідзвонюватися. Це залежить від поточної ситуації, дуже по–різному».
Також Медведєв запевнив, що в нього не було ілюзій, ніби після обрання, сівши в крісло президента, можна буде розслабитися й «царювати», поки колеги працюють. Такі міркування російський лідер назвав «єрундою».
Про курс Росії за президента Медведєва
«Він повинен бути, цей курс, стабільним і збалансованим, без якихось дивацтв і вигинів, — наголосив новий президент. — Тому про наші пріоритети на найближчі 15—20 років ми заявили ще вісім років тому, і відтоді цілі розвитку Російської Федерації не змінюються». Хоча, за словами Медведєва, «акценти, нюанси» змін усе–таки зазнають, адже не всі проблеми виходить розв’язувати успішно. Зокрема, президент поскаржився на корупцію: «На жаль, за час, що минув, ми мало зробили для того, аби впоратися з цією проблемою».
Про переслідування неугодних
Ні держава, ні, тим паче, будь–які сили з–за її меж не повинні втручатися у справи кримінального переслідування російських громадян, у тому числі й колишнього керівника «ЮКОСу» Михайла Ходорковського, наголосив президент РФ. «У держави як такої на цю тему позиції бути не має. І доти, доки я керую країною, я виходитиму з цього», — зауважив Медведєв.
Про економічні кризи у світі
На думку Медведєва, всі фінансово–економічні проблеми, від яких нині потерпає світ (особливо президент акцентував на негараздах у США), свідчать про те, що фінансову систему треба модернізувати під сучасні реалії. «Вона повинна бути справедливішою, враховувати той набір ризиків, які є актуальними на сьогодні, і негативний досвід, пов’язаний з перегріванням економіки», — зауважив керівник РФ, але конкретних пропозицій не навів. Каже: треба їх спершу сформулювати, і цим зараз займаються деякі країни, в тому числі й Росія.