У Південній Осетії оголошено загальну мобілізацію. Причиною для такого рішення президента невизнаної республіки Едуарда Кокойти став обстріл її столиці Цхінвалі в ніч із 3 на 4 липня. Як стверджують представники південно–осетинської влади, масований удар по Цхінвалі з мінометів та гранатометів був завданий із боку грузинського села Нікозі. За даними співголови змішаної контрольної комісії з урегулювання грузино–осетинського конфлікту Бориса Чочієва, в поле обстрілу потрапили дев’ять житлових будинків. Загинуло двоє людей, поранені одинадцятеро, повідомляє «Інтерфакс».
У разі, якщо обстріли повторяться, Кокойти пообіцяв ввести в зону конфлікту важку військову техніку. А повноважний представник Південної Осетії в Росії Дмитро Медоєв назвав режим президента Грузії Михаїла Саакашвілі «терористичним» і таким, який становить велику загрозу не лише для Південної Осетії та Абхазії, а й для всього Кавказького регіону загалом.
Грузія у відповідь звинувачує Південну Осетію в прагненні спричинити війну. За словами заступника міністра внутрішніх справ Грузії Еки Згуладзе, стрілянина розпочалася саме з боку Цхінвалі. І грузинська сторона «була змушена відкрити вогонь у відповідь на обстріл, який вели південно–осетинські сепаратисти по грузинських селах, загрожуючи життю місцевих мешканців».
Як заявив державний міністр з євроінтеграції Георгій Барамідзе, «цілком очевидно, що мирні ініціативи Грузії щодо врегулювання конфлікту знаходять однозначну підтримку в Європі та США, і це не влаштовує цхінвальських сепаратистів та їхніх покровителів. Тому вони прагнуть будь–яким чином розв’язати збройний конфлікт».
А тим часом миротворчі сили в регіоні приведено в стан підвищеної бойової готовності, хоча речники грузинської влади констатують, що миротворці не зможуть впоратися з конфліктом, доки південно–осетинська сторона робитиме все можливе, аби він тривав.
Своє занепокоєння з приводу цієї ситуації вчора висловив голова ОБСЄ, міністр зовнішніх справ Фінляндії Алексанр Стубб — він закликав сторони до відновлення діалогу.