Тернопільська влада вдалася до старого–нового способу поліпшення благоустрою засмічених населених пунктів. Щоб заохотити селян до наведення порядку в рідній Божолівці, Федорівці чи, скажімо, Ангелівці, чиновники вирішили провести конкурс на найчистіше село області. Як повідомляє прес–служба Міністерства охорони навколишнього середовища України, мета конкурсу — створити нормальні місця для збору сміття (сьогодні лише п’ята частина сіл області має відведені місця для накопичення відходів), прибрати береги річок, впорядкувати джерела та скотомогильники.
Загалом конкурс, який фінансуватиметься з місцевого бюджету, буде проходити до 2010 року в два етапи. На першому етапі (до 1 жовтня кожного року) районні конкурсні комісії визначатимуть п’ять кращих сільських населених пунктів, які братимуть участь у другому етапі конкурсу. Другий етап, на якому визначатимуть переможців, триватиме до 1 грудня.
Члени конкурсних комісій звертатимуть увагу на санітарний стан майданів, пішохідних доріжок, кладовищ, джерел, прибережних смуг. Окрім того, шанси на перемогу збільшаться у тих сіл, які мають затверджені правила благоустрою, паспортизовані майданчики для накопичення сміття, складені графіки вивозу побутових та інших відходів на сміттєзвалище, облаштовані майданчики зберігання гною, міндобрив, пестицидів.
У 2010 році, коли будуть підбиті підсумки майже соціалістичного змагання за чистоту, три села у кожному районі Тернопільщини, які забезпечать найкращий санітарний стан населеного пункту, отримають грошові премії. За перше місце селу «світить» 10 тисяч гривень, за друге — 7 тисяч гривень, за третє — 3 тисячі гривень.
Андрій ПРИХОДЬКО