Процес у справі Ярузельського
Судовий процес над генералом Войцехом Ярузельським, останнім керівником комуністичної Польщі, все ж відбудеться. Таке рішення позавчора прийняв апеляційний суд Варшави у відповідь на касаційну скаргу Інституту національної пам’яті. Ярузельського звинувачують у запровадженні воєнного стану в Польщі в 1981 році у відповідь на виступи незалежної профспілки «Солідарність». Інститут національної пам’яті подав апеляцію після того, як окружний суд Варшави відмовив у відкритті справи проти Ярузельського та відіслав матеріали на додаткове вивчення. Однією з вимог окружного суду був виклик на допит як свідків Михайла Горбачова та Маргарет Тетчер. Якщо суд визнає Ярузельського винним, йому загрожує ув’язнення терміном 10 років.
Ходорковському додадуть
Російська прокуратура висунула нові звинувачення проти колишнього керівника нафтового концерну ЮКОС, який зараз відбуває термін восьмирічного ув’язнення за попередніми звинуваченнями. «Я прочитав 145 сторінок документа і так і не зрозумів, у чому полягають нові звинувачення», — заявив адвокат ув’язненого Юрій Шмідт. Ходорковський, колись найбагатша людина Росії і критик Кремля, тепер перебуває в таборі поблизу Чити за 6500 км від Москви. Нові звинувачення опозиційному бізнесмену висунуто, імовірно, з огляду на те, що наступного року в Росії очікується велика амністія, в рамках якої будуть звільнені до 80 тисяч осіб, що відбувають покарання, зокрема й за економічні злочини. Ходорковський підпадає під амністію, але Кремль не бажає бачити свого опонента на свободі.
Навіть Африка відмовляється від Анів та Ілів
Президент Судану Омар аль–Башир видав наказ про заборону використання всіх літаків типу Ан та Іл для пасажирських та вантажних перевезень, одночасно звільнивши із займаної посади голову Управління цивільної авіації країни. Президент вдався до найрішучіших заходів після серії катастроф цих старих літаків радянського виробництва. Остання сталася позавчора з літаком Іл–76 поблизу столиці країни Хартума і забрала життя чотирьох російських пілотів. В Африці на старих радянських літаках також працюють (і гинуть) пілоти з України.
До Іраку і нафтою не заманити
Ірак вустами міністра нафтової промисловості Хусейна аль–Шахрістані визнав, що його сподівання залучити до видобутку нафти провідні нафтові компанії світу зазнали фіаско. Ірак продовжує вести переговори з «Шелл», «Бритіш петролеум», «Ексон–Мобіл», «Шеврон», «Тотал» та консорціумами менших компаній, які не дуже охоче йдуть на контакти та інвестиції з огляду на те, що країна надалі занурена в кривавий внутрішній конфлікт. Ірак планує найближчим часом збільшити обсяги видобутку нафти з теперішніх 500 тис. барелів за добу до 2,5 млн. і планує пускати 2,1 млн. барелів на експорт, що допоможе в боротьбі зі світовою енергетичною кризою. Через п’ять років обсяги видобутку мають сягнути 4,5 млн. барелів за добу. За підрахунками фахівців, загальні запаси нафти в Іраку становлять 115 млрд. барелів.
Російські нацисти постануть перед судом
Офіційний представник Слідчого комітету при прокуратурі Росії Володимир Маркін повідомив про закінчення слідства у справі дев’яти московських скінхедів віком від 17 до 22 років, яких підозрюють у здійсненні 20 вбивств та 12 спроб убивства. Слідство вважає, що всі злочини були скоєні на ґрунті расової та національної ворожнечі. Московські неонацисти обирали жертвами поодиноких громадян неслов’янської зовнішності, переважно вихідців із Кавказу та Середньої Азії. Нападники, які завжди діяли в групі, намагалися за мінімальний час завдати максимально важких ушкоджень. Злочинна група почала свої акції в серпні 2006 року. Її ватажка вдалося затримати у квітні 2007 року, а решту членів — у лютому цього року.