Президент Білорусі вирішив зав’язати якщо не політичний, то бодай релігійний діалог із Заходом. Уже наступного року країну може відвідати Папа Римський Бенедикт XVI. Запрошення понтифікові Олександр Лукашенко передав із державним секретарем Ватикану Тарчизіо Бертоне, котрий відвідав Мінськ наприкінці минулого тижня.
«Зараз формується план візитів Папи на 2009 рік. Вірогідність того, що Білорусь опиниться в переліку країн, які Папа відвідає, реально існує», — повідомив журналістам кардинал Бертоне. Слід сказати, що посланець Ватикану був компліментарним до Мінська, наскільки міг. Зокрема, він високо оцінив білоруський закон «Про релігії та свободу совісті», а також невдоволено висловився про санкції, накладені Євросоюзом та США на білоруських чиновників та державних монополістів — «санкції неприйнятні, бо через це страждає народ».
Очевидно, сигнали про зближення надходять з обох боків. Адже у випадку підписання конкордата (договору про співпрацю церкви й держави) католицька церква в Білорусі отримає можливість для активного розвитку та збільшення пастви, а режим Лукашенка зможе дещо «просвітліти» в очах світової спільноти.
Католики справді є однією з великих конфесій у країні — їх, за офіційною статистикою, нараховується до двох мільйонів. Навіть релігійні свята католиків у Білорусі відзначаються на рівні з державними. Проте церкві ведеться тут не вельми солодко. Приміром, католикам довго не виділяли землю під будівництво храмів. Тільки нещодавно дали дозвіл на зведення храму в спальному районі столиці.