Як прожити сто днів після своєї перемоги,

Як прожити сто днів після своєї перемоги,

Опозиційна «трійка» у складі «Нашої України», Блоку Юлії Тимошенко і Соціалістичної партії не просто не розпалася після голосування у ВР 3 лютого по політреформі, а й напрацьовує конкретні домовленості щодо спільних політичних та економічних дій на період до й після президентських виборів. Цим представники трьох політичних сил активно й безпосередньо займаються впродовж п'яти останніх днів, повідомив на вчорашній прес-конференції керівник офісу «НУ», народний депутат Олег Рибачук. За його словами, «трійка» вимальовує для себе план роботи на перші сто днів після виборів Президента у разі їх успішного результату для опозиції. Рибачук наразі не додає подробиць, зазначаючи лише, що економічна програма діяльності після виборів обговорювалася з експертами Світового банку. Окрім того, «Наша Україна» намагається переконати соціалістів у необхідності запровадити в дію політичну реформу тільки після парламентських виборів 2006 року, які мають пройти на пропорційній основі.

Кучма на нових «крилах»

Кучма на нових «крилах»

Учора Президент Леонід Кучма з одноденним робочим візитом побував у Варшаві, компенсувавши таким чином дефіцит спілкування зі своїм польським колегою Олександром Кваснєвським, зустріч із яким попередньо було домовлено на 19 січня (однак тоді українська сторона перенесла консультації). Тем для консультацій накопичилося чимало, а деякі навіть актуалізувалися, як, наприклад, продовження гілки нафтогону «Одеса—Броди» до Гданська — після недавнього рішення українського уряду про доцільність використання цього трубопроводу для транспортування нафти на захід. «Одеса—Броди—Гданськ» стала найпредметнішою темою у вчорашніх президентських перемовинах. Крім того, як повідомила учора вранці Олена Громницька, прес-секретарка Президента України, Леонід Кучма та Олександр Кваснєвський планували до обговорення проведення Року Польщі в Україні (він стартує 30 березня), співробітництво польських та українських контингентів у Іраку та бізнес-співпрацю у відновленні Іраку, прикордонне співробітництво. Очевидно, що темою варшавських переговорів стали й наслідки для України вступу Польщі в Євросоюз, де-юре з 1 травня, про що вчора анонсував журналістам радник Кваснєвського з міжнародної політики Анджей Майковський. Учора надвечір, коли це число «УМ» готувалося до друку, обидва президенти планували провести прес-конференцію.

«Нешизофренік» погуляв Києвом

«Нешизофренік» погуляв Києвом

Виступаючи позавчора під вечір в ефірі радіо «Ехо Москви», кандидат у президенти РФ Іван Рибкін не зміг, бо, напевно, не дуже хотів, прояснити причини і подробиці свого дивного зникнення. У Києві, коли почув по українському радіо про те, що його розшукує московська міліція, Рибкін «тільки здивувався, але не став нікому дзвонити». Тут нагадаємо, що Рибкін зник з дому на чотири дні, і здивування викликає саме те, чому здивувався він, зачувши, що його подано у розшук. «Я начебто нікуди й не зникав, тільки переночував у свого приятеля. Поїздка моя була діловою, а не розважальною», — пояснив кандидат, який до часу ефіру встиг оговтатися.

Вік «Свободи» не чути?

Вік «Свободи» не чути?

Чим ближче до виборів, тим більше новин приходить про наступ влади та її сателітів на медіа-фронті. Б'ють по святая святих демократії — незалежних і опозиційних засобах масової інформації. Громадськість ще не оговталася від судового рішення закрити наймасовішу антивладну газету «Сільські вісті», а маховик репресій зазіхнув на радіо «Свобода» — найдоступнішу серед поважних інформаційно-політичних станцій, яка у форматі FM вела щоденне кількагодинне мовлення на хвилях радіо «Довіра».
Трапилося це позавчора: журналісти «Свободи» отримали листа з радіостанції «Довіра» від її нових керівників. Вони вирішили зняти «Свободу» з ефіру всеукраїнської FM-мережі «Довіри», починаючи з 17 лютого, або ж закликали домовитися «про зміну формату програм».

Кучмі краще й не рипатися

Кучмі краще й не рипатися

Що менше часу залишається до президентських виборів, то частіше Леонід Кучма переконує суспільство в тому, що цього разу на найвищу посаду в державі не балотуватиметься. Та скільки б гарант не співав мантру «не-піду-не-буду», йому все одно не ймуть віри — ні народ, ні експерти, ні політичні діячі. Очевидно, що для сумнівів у справжніх намірах Л.Д. і справді ще є підстави. Однак якщо Кучму таки висунуть на третій термін, забезпечити його перемогу можна хіба що здавши всі бюлетені, котрі надійдуть до виборчкомів, у макулатуру й замінивши їх папірцями з позначками у «правильних» квадратиках. Адже, як свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова з 27 січня по 3 лютого цього року, навіть за умови абсолютної роз'єднаності опозиції шансів у нинішнього Президента немає.

Всі статті рубрики