ЄС відмінить санкції проти Куби
Міністри закордонних справ країн–членів ЄС на засіданні у Брюсселі вирішили відмінити санкції проти Куби. Таке рішення пролобіювала Іспанія. ЄС вважає, що впродовж п’яти місяців перебування при владі новий кубинський лідер Рауль Кастро провів більше реформ, ніж його брат Фідель упродовж майже 50 років правління країною. Кубинські дисиденти та кубинська еміграція в США зустріли це рішення ЄС стримано, зазначаючи, що реформи мають косметичний характер і жодна з них не загрожує соціалістичному ладу на «острові Свободи».
Берлусконі в ролі Робін Гуда
Італійська влада вирішила підвищити податок на прибуток для нафтопереробних компаній, банків та страхових компаній з 27 до 33 відсотків, а отримані в такий спосіб кошти пустити на допомогу бідним та пенсіонерам у вигляді бонів (карток) для оплати електроенергії і придбання харчів. Прем’єр–міністр Італії Сильвіо Берлусконі та міністр економіки Джуліо Тремонті розраховують таким чином упродовж наступних трьох років «обскубти» багатіїв на чотири мільярди євро, щоб допомогти знедоленим. Приблизно півмільярда євро з цієї суми буде спрямовано на дотації в оплаті житла найбіднішим.
У подорожчанні харчів винне біопальне
Рішення про стрімке зростання виробництва біопального відіграло головну роль у драматичному зростанні цін на харчі у всьому світі. Такий висновок міститься у «звіті Галлагера», який був підготовлений групою фахівців на замовлення британського уряду. Повний текст звіту буде оприлюднено наступного тижня, а вчора в Лондоні було представлено його головні висновки, зокрема, що 100 мільйонів додаткових мешканців нашої планети голодують тепер саме через біопальне. Цей звіт змусить владу Великої Британії радикально переглянути свою енергетичну стратегію. Глава робочої групи, яка готувала звіт, професор Ед Галлагер також поставив під сумнів екологічну користь від використання біопального.
Ізраїль вчиться, як напасти на Іран?
Провідна американська газета «Нью–Йорк Таймс» повідомила вчора, що ізраїльська військова авіація провела цього місяця масштабні військові навчання, під час яких відпрацьовувався повітряний напад на Іран, зокрема на його ядерні об’єкти. У навчаннях були задіяні понад 100 ізраїльських літаків–винищувачів F–16 та F–15, і вони проводилися над східною акваторією Середземного моря та над Грецією. Представник Пентагону повідомив газеті, що під час навчань також відпрацьовувалися елементи танкового та ракетного ударів по Ірану.