Європарламент після тривалих та бурхливих дискусій схвалив законопроект про нові правила висилки з території ЄС нелегальних емігрантів. Як повідомляє телеканал «Євроньюс», за більш жорсткі заходи в еміграційній політиці виступали консерватори і ліберали, а проти драконівських заходів щодо нелегалів висловлювалися соціалісти і «зелені». У підсумку, законопроект підтримали 369 депутатів, 197 проголосували проти та 109 утрималися. Цей закон почне діяти через два роки і буде стосуватися приблизно восьми мільйонів осіб, які зараз нелегально перебувають у країнах ЄС.
Відповідно до документа, термін утримання під арештом осіб, які відмовляються добровільно залишити терени ЄС, продовжується з теперішніх 6 місяців до 18. Це стосується і неповнолітніх. А тим, кого вислали, буде заборонено впродовж п’яти років з’являтися на території Європейського Союзу.
З початку цього року на території Євросоюзу затримано більше 200 тисяч нелегалів, менше половини з них уже депортовані.
Депутат–консерватор Манфред Вебер, який є одним з авторів законопроекту, змушений був визнати: «Нашим наступним кроком стануть питання легальної еміграції. Безсумнівно, європейським країнам потрібні емігранти, їх потребує ринок праці, за ними майбутнє».
Критики закону стверджують, що Європа поступово починає перетворюватися на неприступну фортецю, з допомогою репресивних законів порушує права людей на свободу пересування, вводить емігрантів, які сприяють процвітанню ЄС, у ранг злочинців.