Минулої неділі набула чинності Конституція Косова, і тепер ця колишня сербська провінція, яка самопроголосила незалежність, має всі державні атрибути.
Росія і в цьому випадку визнала нову Конституцію Косова порушенням міжнародного права, яке може лише загострити напругу в регіоні. Сербія також зробила подібну заяву. Але Косово вже визнали понад 40 країн світу, включно зі США, Японією та більшістю країн Євросоюзу. США та ЄС намагаються перепідпорядкувати Косово з–під протекторату ООН під контроль ЄС, щоб ще раз обійти російське вето в Раді Безпеки ООН. Відповідно до нової Конституції, косовська влада також перебирає на себе низку повноважень, які досі належали місії Організації Об’єднаних Націй.
Серби Косова також не мають наміру миритися з односторонніми рішеннями албанців. Прем’єр–міністр Воїслав Коштуніца та президент Борис Тадич заявили, що говоритимуть про нелегітимність Косова на всіх міжнародних форумах. Серед сербської влади є консенсус стосовно створення в Косові парламенту косовських сербів. «Сербія не бажає жодної напруги та політичного протистояння в Косові, а лише бажає захищати там демократичні принципи і правила», — заявив Тадич. Повідомлення про створення альтернативного сербського парламенту Косова зробив позавчора, перебуваючи в місті Мітровіца (воно переважно населено сербами) міністр у справах Косова в сербському уряді Слободан Самарджич.