Фотографуванням Віктор Ющенко захоплюється ще з дитинства. Односельці згадують, як часто тоді ще зовсім юного майбутнього Президента можна було побачити із «Зенітом», в об’єктив якого потрапляли мальовничі хоружівські пейзажі, природа, люди. Згодом улюблене хобі довелося на деякий час відкласти, але нещодавно в руках Президента знову почали помічати фотоапарат.
Як розповідає сам глава держави, повернутися до фотографії його спонукала виборча кампанія «Нашої України», під час якої Ющенко з командою об’їздили всю країну. Політичний лідер продовжив фотографувати, не покинув цю справу й на посаді Президента. Тож в архіві В. Ю. назбиралися вже тисячі знімків, зроблених як в Україні, так і за її межами. Адже під час візитів до інших держав, після завершення офіційних справ та переговорів, Ющенко береться за камеру, націлюючи її на природні красоти, архітектурні пам’ятки тощо. «За ці п’ять–шість років я бачив і фотографував дуже багато цікавих картин. І в мене є ідея — видати альбом, можливо, й багатотомний, у якому зафіксувати всі ці речі», — зізнався Ющенко журналістам по завершенні офіційного візиту до Лівії (в Африці він також не випускав із рук фотоапарата).
Звичайно, Ющенко–фотограф не міг не зафіксувати й те, що побачив під час своєї першої поїздки на Соловецький архіпелаг. Неймовірно красива природа, вражаючі види старовинного монастиря — і холодний жах, яким проймають до кісток «притулки» для непокірних періоду всесильности російських імператорів та катівні тоталітарного радянського режиму. Багатовікові монастирські мури, концтабірні камери для ув’язнених, місця страт, де були розстріляні тисячі українців із «Соловецького етапу», — усе це зафіксував президентський «Нікон D70».