У Дюссельдорфі голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко разом із народним депутатом України Борисом Тарасюком і виконуючим обов’язки голови СБУ Валентином Наливайченком взяли участь у відкритті виставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українців». Виступаючи перед присутніми, дружина Президента подякувала німецькій стороні за допомогу й сприяння в організації експозиції. «Світ нарешті заговорив про українську трагедію. Ми сподіваємося, що наступним кроком буде визнання Голодомору на рівні багатьох держав, адже вшанування безневинних жертв — наш християнський, громадянський та людський обов’язок», — зазначила вона.
Німеччина — не перша зарубіжна адреса, де представлена історія про геноцид українського народу. До цього її вже побачили мешканці Брюсселя, Берліна, Женеви, Вашингтона та Вільнюса. Втім її організатори орієнтуються не на країну, а на міста. Тому Дюссельдорф не буде останнім німецьким населеним пунктом, який приймає експозицію. «Наша мета — показати трагічну сторінку історії українців у якомога більшій кількості міст світу. Приміром, для європейців ця виставка є своєрідним відкриттям, яким вони цікавляться і виражають бажання знати про Голодомор більше», — пояснила «УМ» заступник директора Департаменту зв’язків із громадськістю Фонду «Україна 3000» Наталія Бутенко.
А напередодні, 12 червня, Катерина Ющенко відвідала у Кельні медичну лабораторію Вісплінгхофф, де разом із мером міста Фрітцем Шраммою обговорили питання співпраці двох сторін у рамках створення у нашій державі Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини «Дитячої лікарні майбутнього». «Це ще одна з важливих місій дружини Президента під час поїздки до Німеччини. У фонді працюють декілька потужних програм із підготовки роботи лікарні. Відтак консультації про обмін досвідом тривають із багатьма медичиними фахівцями світу», — підсумувала пані Бутенко.