Канада перепросила індіанців
Прем’єр–міністр Канади Стівен Харпер офіційно попросив вибачення за насильницьку асиміляцію корінного індіанського населення країни наприкінці ХІХ століття. Вибачення канадського уряду стосується одного з найтемніших періодів історії країни — відправки більше 150 тисяч індіанських дітей, яких насильницьки відібрали в батьків, до спеціальних шкіл асиміляції, де їх піддавали психічному і часто сексуальному насиллю.
Китайсько–тайванські переговори
Учора в Пекіні розпочалися перші за останні 10 років прямі китайсько–тайванські переговори без посередників. Сторони спробують напрацювати угоду про збільшення чартерних рейсів між материковим Китаєм і острівним Тайванем, адже регулярного транспортного сполучення між ними не було останні 59 років. Уже в перший день переговорів сторони домовилися про відкриття на своїх територіях постійних представництв.
Терорист, який стріляв у Івана Павла II, хоче польське громадянство
Турецький терорист Алі Агчжа, який за замах на Папу Римського Івана Павла ІІ відсидів 19 років, а тепер перебуває в турецькій в’язниці за вбивство журналіста, подав до консульства Польщі в Анкарі документи на отримання польського громадянства. Якщо рішення буде позитивним, то документи потраплять на підпис до президента. Але польські ЗМІ впевнені, що прохання відхилять. І не так з емоційних (замах на «польського Папу»), як із правових причин. Особа, яка просить про громадянство, має прожити на території Польщі п’ять років.
Прем’єра ніхто не любить
Верхня палата парламенту Японії вчора 131 голосом проти 105 висловила вотум недовіри прем’єр–міністру Ясуа Фукуді. Це перший парламентський вотум недовіри главі уряду Японії починаючи з 1947 року. Але цей акт є лише символічним засудженням і не має жодних правових наслідків. Факуда на чолі уряду лише три місяці, але вже встиг здобути репутацію одного з найнепопулярніших прем’єрів в усій повоєнній історії країни. Він потрапив у немилість до японців за плани реформи системи охорони здоров’я, внаслідок якої люди поважного віку будуть змушені платити більше за надання медичних послуг.
Афганістану допоможуть матеріально
Учора в Парижі відкрилася конференція за участю 80 країн–донорів та міжнародних організацій з надання допомоги Афганістану. Виступаючи на відкритті конференції, прем’єр–міністр Афганістану Хамід Карзай заявив, що його країна потребує допомоги на 50 млрд. доларів упродовж найближчих п’яти років. Держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що її країна виділяє Афганістану 10 млрд. доларів на 2008—2009 роки. Інші країни були більш обережними у своїх обіцянках і вимагали спочатку ознайомитися зі звітом уряду Афганістану про те, куди пішли виділені раніше мільярди.