Як повідомили «УМ» у прес–групі УСБУ в Тернопільській області, до таких об’єктів передусім належать державні установи, працівники яких мають доступ до таємної інформації та інформації, призначеної винятково для службового користування. Небажаний витік такої часто має місце тому, що комп’ютери з відповідними базами даних не повинні бути підключені до інтернету, однак це застереження ігнорується керівництвом чи працівниками.
Активізувалося і «грошове полювання» місцевих інтернетних злодіїв–шахраїв. Так, нещодавно співробітники спецслужби викрили механізм крадіжок коштів із банківських рахунків однієї з іноземних фінансових структур з використанням офіційного веб–сайту... тернопільського вузу. Зловмисник через інтернет розіслав клієнтам цієї фінансової компанії електронні повідомлення з проханням перевірити й додатково повідомити свої конфіденційні дані щодо банківських рахунків, які у подальшому автоматично потрапляли на підставний веб–сайт. Завдяки оперативно–розшуковим заходам та здійсненому спільно з фахівцями фірми–провайдера аналізу електронних «слідів» було виявлено місцезнаходження шахраїв і припинено їхню діяльність. Після закінчення слідства їх притягнуть до кримінальної відповідальності.
Відтак через засоби масової інформації управління СБУ в Тернопільській області оприлюднило телефони, за якими слід звертатися при виявленні фактів несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерів, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку. Водночас закликавши потенційних жертв не вживати самостійних заходів протидії з метою збереження слідів злочину задля оперативного виявлення зловмисників.