Група археологів відкрила в Йорданії будівлю, яка за всіма ознаками є першою християнською церквою у світі. Про це повідомив в інтерв’ю газеті «Джордан Таймс» глава йорданського Центру археологічних досліджень Абдул Кадер Хасан.
Будинок зведено між 33 та 70 роками нашої ери. Святиня розташована в місцевості Ріхаб, що за 40 кілометрів на північний схід від Аммана, під землею, а над нею збудовано іншу церкву, яка має назву св. Георгія і збереглася до наших часів. До «першої церкви» ведуть сходи, вона має округлу форму, а всередині є кілька камінних лав. На цвинтарі, який прилягає до церкви, знайдено кераміку III–VII віків.
Абдул Кадер Хасан наголосив, що це сенсаційне відкриття, оскільки є докази, які дозволяють стверджувати, що в цій церкві збиралися перші християни, тобто 70 учнів Ісуса, які втекли з Єрусалиму, згадка про яких міститься в Євангелії від Луки. Річ у тім, що на одній із мозаїк церкви є згадка про «70 улюбленців Ісуса».
На думку археологів, цей храм служив християнам і житловим помешканням, і місцем релігійних зібрань у часи, коли їх ще переслідували.