Провокація з так званим «пам’ятником жертвам ОУН–УПА», ініційованим сумновідомим депутатом Луганської міськради Арсеном Клінчаєвим, викликала не лише огиду в пересічних мешканців обласного центру, бодай трохи знайомих з українською історією, але навіть у міської прокуратури. Принаймні так можна зрозуміти заяву такого собі Віталія Охмата, члена «міськрадянської» комісії , що посилено робить вигляд, буцімто вивчає проблему жертв».
Заява пана Охмата була розміщена на офіційному сайті міськради. Дивує, що зробив її не голова комісії і навіть не формальний ініціатор провокації Клінчаєв. Останньому, очевидно, після трагедії 9 травня, що сталася на атракціоні «Луна–парк» фактично з його вини, якось незручно нагадувати про себе публіці.
Так от, за словами Охмата, прокуратура Луганська начебто опротестувала створення його комісії. Прокурорський протест розглядатимуть на найближчій сесії міськради, і, можна не сумніватися, депутати, більшість яких складають представники «біло–блакитних» (плюс комуністи з «вітренківцями»), протест відхилять.
У заяві депутата жодного натяку на те, що комісія, від імені якої він віщує, займається саме цими питаннями. Охмат хизується тим, що до них надходять «заяви від родичів загиблих від рук бандитів ОУН–УПА. Ми вже можемо зробити висновок, що факти вбивства наших земляків у воєнні та повоєнні роки бандформуваннями націоналістів мали далеко не поодинокий характер». Тобто депутат–провокатор навіть не намагається приховувати власну упередженість. Ще до будь–яких висновків «комісії» він уже визначився: ОУН–УПА — для нього «бандформування».
Цікаво й те, що цей випадок є прямим свідченням «подвійних стандартів». Аби випадок смерті від штучного голоду було долучено до документальної бази Голодомору, дослідник має записати на відео показання свідка, нотаріально його зареєструвавши. Віталій Охмат же розповідає про прийняті до розгляду заяви, проте ніде й словом не обмовився, що вони хоч якимось чином перевіряються на правдивість.