Сьогодні військові другий день апробовуватимуть на практиці результати виконання Програми розвитку системи медичного забезпечення ЗСУ на 2006—2011 роки. Себто лікарі у формі чи не вперше мають нагоду попрацювати в умовах, наближених до бойових. Зокрема, медики польового багатопрофільного госпіталю демонструють власні навички порятунку поранених і хворих під умовним шквальним вогнем ворога.
Ще однією особливістю тренувань стане застосування санітарного літака Ан–26 «Віта» — єдиної повітряної військової машини в українській армії, яка здатна рятувати людські життя безпосередньо в повітрі. «Ми всі пам’ятаємо історію маленької дівчинки Насті Овчар — як довго рятували її, шукаючи спосіб безпечно перевезти в сучасну клініку за кордоном. Якби на той момент військові уже мали унікальний літак «Віта», у порятунку дівчинки ніхто б і не сумнівався, — розповів «УМ» про хід навчання старший офіцер прес–служби Міністерства оборони України, підполковник Костянтин Саділов. — Це фактично перше серйозне випробування літака, оснащеного сучасною апаратурою і готового прийняти на борту операцію будь–якої складності».
Пан Саділов каже, що Україна просто зобов’язана мати ще принаймні декілька таких машин. «Перед кожною сильною армією така проблема вже давно не стоїть. Для української достатньо однієї ексадрильї з літаків типу Ан, яка зможе повністю забезпечити потреби наших військових і мирного населення у випадку необхідності. Тим паче що з нашими літаками обладнати ще декілька таких «Віт» коштує невеликих грошей. Хоча і цих наразі немає».
Подивитися тренування на полігоні запросили й «еменесників». Адже, кажуть військові, від виникнення НП ніхто не застрахований. Відтак постежити за практикою працівників багатопрофільного госпіталю, до складу якого входять як «швидкі» на гусеницях, так і медики, здатні надати першу допомогу в повітрі парашутисту–десантнику, зайвим не буде.