Джордж Буш учора розпочав своє останнє політичне турне Європою в ролі президента США. Як повідомляє «Франс прес», упродовж візиту, який триватиме до 16 червня, Буш відвідає Словенію, де буде гостем саміту ЄС, потім його шлях проляже через Німеччину, Італію, Ватикан, Францію та Велику Британію. «Не думаю, що ви почуєте впродовж цього візиту якісь драматичні заяви», — попередив журналістів радник президента США з питань національної безпеки Стівен Хедлі. Також не планується підписання жодних серйозних угод з європейськими партнерами. Головне завдання Джорджа Буша під час цієї поїздки — прохати європейських союзників надати більшу підтримку його наступникові у військовій місії в Афганістані, здійснювати більший тиск на Іран та якомога більше сприяти боротьбі з глобальним потеплінням.
Важкі питання, оскільки вчора в Афганістані внаслідок замаху терориста–самогубці загинули троє британських військовослужбовців, відтак загальна кількість британських жертв із початку війни в цій країні 2001 року сягнула 100 осіб. Англійці рішуче налаштовані проти участі своїх вояків у закордонних авантюрах. І уряд та політичні еліти хоча б із міркувань власного виживання у владі повинні прислухатися до гласу народу, а не до прохань американського президента.
Стосовно ядерних програм Ірану, то Велика Британія, Франція та Німеччина за підтримки Китаю і США готують свіжий пакет привабливих економічних пропозицій для Тегерана, щоб він лише відмовився від збагачення урану. Втім напередодні візиту Буша до Європи віце–прем’єр Ізраїлю Саул Мофаз заявив, що якщо Іран продовжуватиме розробку атомної зброї, то «ми нападемо на нього». Така відверта мілітаристська погроза викликала тривогу не лише в Європі, а навіть у самому Ізраїлі. У зв’язку із заявою Мофаза уряд Ірану надіслав до ООН ноту протесту, в якій говориться: «Ізраїльський режим, який знахабнів від бездіяльності Ради безпеки ООН, загрожує Ірану застосуванням сили, що є явним порушенням засад ООН».