Заслухавши звіти про антиінфляційну діяльність у регіонах, керівник Кабміну зазначила, що нині в державі спостерігається тенденція падіння цін. Однак такі дефляційні процеси Юлія Володимирівна бачить не у кожному регіоні. «Я почекаю ще два дні і в наступну середу на засіданні уряду ми зможемо з вами запросити тих керівників облдержадміністрацій, які матимуть замість дефляції, яка сьогодні спостерігається по всій Україні, інфляційні процеси», — пригрозила Прем’єрка головам Одеської, Херсонської, Львівської, Чернівецької та Миколаївської ОДА, де, на її думку, ситуація зі зростанням цін є незадовільною.
Яким чином глава уряду має намір добитися покарання непідзвітних їй «губернаторів», наразі не відомо. Вкрай складно це буде зробити і з тими, кого Банкова завбачливо призначила з приставкою в.о. Втім сумнівно, що і самі голови облдержадміністрацій мовчки слухатимуть закиди уряду, які вважають, м’яко кажучи, не зовсім справедливими. «Ті кроки, які дозволяє нам законодавство, ми зробили, — прореагував на слова Прем’єра у коментарі «УМ» голова Одеської ОДА Микола Сердюк. — Є відповідний висновок інспекції контролю за цінами, який ми передали до Антимонопольного комітету. Також ми видали розпорядження, яким встановили максимальну надбавку для торговельних мереж не більше 5—10 відсотків. Звичайно, зростання цін, як і всюди, у нас спостерігається. Але вартість продуктів першої необхідності, зокрема хліба та молока, нижча за середню по Україні».
Микола Сердюк каже, що в області нині існує, приміром, дефіцит свинини. «Ми будемо її закуповувати в інших регіонах. Однак впливати на ціну при нинішній ситуації облдержадміністрація не має повноважень. А ось подолати нестачу м’яса, завізши його, приміром, з Канади, — це вже компетенція якраз Кабміну, який цього не робить. Тому заяви Юлії Володимирівни — чистої води популізм і намагання перекласти макроекономічні проблеми на «губернаторів».