Вибух біля посольства Данії в Пакистані
Щонайменше вісім осіб загинули та 30 отримали поранення внаслідок учорашнього вибуху біля посольства Данії в Пакистані. Будівля амбасади зазнала значних пошкоджень, на місці підриву залишилася велика вирва. Вибух, який стався опівдні за місцевим часом у дипломатичному районі Ісламабада, дуже пошкодив споруди сусідніх посольств та висадив шибки в житлових будинках. Теракт вчинив терорист–самогубця. Є підозра, що цей теракт — помста ісламських радикалів за публікацію в данських газетах карикатур на пророка Магомета.
В Абхазію увійшли 400 російських військових залізничників
Міністерство закордонних справ Грузії висловило протест у зв’язку з уведенням упродовж минулих вихідних 400 військовослужбовців російських залізничних військ на територію Абхазії. Це було зроблено на прохання офіційного Сухумі для допомоги у відновленні пошкодженої дільниці залізниці. Заступник міністра закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе заявив, що йдеться до анексії Абхазії Росією, а ремонт залізниці здійснюється в рамках підготовки російської інтервенції. Послу Росії в Грузії була переказана відповідна нота протесту. Одночасно до Абхазії прибули посли 15 країн ЄС для безпосереднього ознайомлення з ситуацією в невизнаній республіці.
Ізраїль контактує з «Хезболлою»
Ліванське шиїтське угруповання «Хезболла» передало представникам Червоного Хреста останки ізраїльських військовослужбовців, які були вбиті в Лівані під час війни 2006 року між «Хезболлою» та ізраїльською армією. Майже одночасно Ізраїль за посередництва Червоного Хреста видав Лівану Ніссіма Нассера, який відсидів шість років у ізраїльській в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь «Хезболли». Нассера вітали в Лівані як героя. Ізраїль заперечує, що ця акція є частиною більш широких домовленостей з обміну в’язнями, а «Хезболла» взагалі не коментує справу. Але кореспондент Бі–Бі–Сі в Бейруті зазначає, що переговори між недавніми ворогами відбуваються через німецьких посередників. Контакти стали можливими після перерозподілу влади в Лівані, завдяки чому представники «Хезболли» увійшли у владні структури і стали реальною політичною силою, яку не можна ігнорувати.
Великому не місце серед маленьких
Глава уряду Росії Володимир Путін відмовився брати участь у VII засіданні Ради країн Балтійського моря, яке відбудеться сьогодні в столиці Латвії — Ризі. Росію представлятиме перший віце–прем’єр Ігор Шувалов. Це принизливий для країн Балтійського моря демарш, оскільки посол Росії в Ризі Олександр Вишняков попередньо заявив, що російську делегацію очолить Путін і що в Ризі запланована його зустріч із канцлером Німеччини Ангелою Меркель. А оскільки Меркель скасувала свою поїздку до Риги, то й Путін вирішив, що йому нічого робити серед глав урядів «маленьких» країн Балтії. Відомо, що Путін має відразу до нового президента Латвії Валдіса Затлерса — після того, як на саміті НАТО в Бухаресті Затлерс публічно закликав російського лідера «визволитися від демонів холодної війни» і припинити мислити радянськими стереотипами.