Дитину віком рік і два місяці батьки привезли до шпиталю лише наступного дня після укусу біля річки Сіверський Донець у селищі Щурове, куди подружжя разом із дитиною приїхали відпочивати. Звернутися в Краснолиманську лікарню батьків змусила тривала відсутність сечовиділення в дитини, а також набряк, який утворився на місці укусу. Але врятувати немовля медикам не вдалося — дитя померло через декілька хвилин після приїзду в шпиталь.
Лікарі констатували, що смерть була результатом токсико–алергічного шоку. Виявилося, що комаха, яка вкусила дитину, спроможна видавати дозу речовини, котра викликає смертельну алергію. Що це за невідомий вид мошки, наразі намагаються з’ясувати ентомологи. «Наші працівники постійно стежать за всіма видами комах не тільки в районі Красного Лимана, а й усієї Донецької області. Досі ніяких нових підвидів нами зафіксовано не було. Не виключено, що це була одна з відомих нам, укус якої не є смертельним. А дитина померла через специфіку організму, який алергічно відреагував чи то на укус, чи на інші природні явища», — пояснила в коментарі «УМ» завідувач медичного відділення паразитології Донецької обласної санепідемстанції Людмила Агаркова.
За її словами, наразі фахівці–ентомологи працюють на місці, де відпочивала сім’я. Вони мають намір ще раз узяти для дослідження всіх притаманних регіону комах. Утім, чи була це лише незвичайна реакція організму на укус, ще слід з’ясувати. Днем раніше зі схожим діагнозом у Краматорську була шпиталізована ще одна — трирічна дитина, яка наразі перебуває в реанімаційному відділенні. «Її теж вжалила мошка, проте батьки одразу ж привезли дитину до нас, і тепер загрози її життю немає, — розповів «УМ» завідувач Дитячого територіального медичного об’єднання Краматорська Олександр Кольнов. — Прикметно, що реакція з погіршенням самопочуття проявляється через добу. Однак чи піддаються аналогічному ризику дорослі й наскільки небезпечним є відпочинок біля водойм області, наразі важко відповісти».