Новий струс у Китаї
Учора рано вранці у багатостраждальній китайській провінції Сичуань зафіксовано ще два підземних поштовхи силою 5,4 та 5,7 бала за шкалою Ріхтера. Як інформує агенція «Сіньхуа», про людські жертви станом на 15.00 учорашнього дня нічого не було відомо, а от матеріальних збитків землетрус завдав відчутних — зруйновано 420 тисяч будинків. А 26 травня у провінції було зафіксовано впродовж доби 128 слабких підземних струсів.
Тим часом зростає кількість постраждалих від землетрусу, який стався ввечері цього вівторка в сусідній із Сичуанем провінції Шеньсі. Учора вранці, за підрахунками рятувальних служб Китаю, кількість загиблих збільшилася до 121. Зруйновано або пошкоджено близько 590 тисяч будівель.
Аварія атомної субмарини
Британська атомна субмарина HMS Superb врізалася у скелю в Червоному морі й була змушена сплисти на поверхню. Як запевнило вчора Міністерство оборони Великої Британії, унаслідок інциденту, який стався ще 26 травня, з 112 членів екіпажу підводного човна ніхто не постраждав, а атомний реактор не було пошкоджено.
Місцем дислокації субмарини був Індійський океан — вона забезпечувала підтримку міжнародного військового контингенту в Афганістані. У чому полягала місія судна в Червоному морі — Лондон не повідомляє.
Засновано Фонд розслідування злочинів комунізму
В Естонії, у приміщенні талліннського Музею окупації, який функціонує вже п’ять років, відкрито Міжнародний фонд із розслідування злочинів комунізму, повідомляє радіо «Ехо Москви». Один із засновників музею, нині голова правлячої партії «союз Вітчизни — Республіка» Март Лаар на церемонії відкриття Фонду заявив, що головним завданням є «беззастережне засудження комунізму як злочинної ідеології, так само, як це було зроблено стосовно нацизму». Фонд публікуватиме в інтернеті матеріали про злочини комуністичних режимів, спогади репресованих, аудіо– та відеоматеріали.
Ахмадінеджад їде до Папи Римського
Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад попросив аудієнції у Папи Римського Бенедикта XVI, повідомила агенція «Рейтер» із посиланням на джерела у Ватикані. Ахмадінеджад планує відвідати Рим із 3 по 5 червня для участі в саміті ООН, присвяченому світовій продовольчій кризі. Між Ватиканом та Тегераном встановлено дипломатичні стосунки, проте ще не було жодної зустрічі понтифіка з іранським лідером.
Прохання про аудієнцію — прогресивний крок іранського керманича. Адже минулого року Папа Римський засудив Іран за заклик знищити державу Ізраїль, і це спричинило напругу між Тегераном та Католицькою церквою.
Прем’єр Лівану — той самий
Фуад Сініора залишиться на чолі кабінету міністрів Лівану — з цим погодилася парламентська коаліція. Тепер треба, щоб новообраний президент країни генерал Мішель Сулейман дотримався букви закону і призначив запропоновану парламентом кандидатуру.