Головним аргументом у зверненні міськради до уряду стали екологічні проблеми, від яких потерпає населений пункт. «Ми не вимагаємо такого статусу, який мають Київ і Севастополь, бо вважаємо це нереальним. Йдеться лише про те, щоб отримувати більші відрахування від власних підприємств і мати можливість вирішувати нагальні проблеми», — зазначив у коментарі «УМ» депутат Дніпродзержинської міськради, голова міської комісії з питань екології Олег Бенідзе.
Найбільшою проблемою міста є розташовані у самому центрі потужні підприємства важкої промисловості, які шкідливо впливають на екологію і здоров’я людей. Тут працює 62 промислові підприємства металургійної, хімічної, коксохімічної, машинобудівної промисловості, галузей енергетики та будматеріалів. У зв’язку з перенавантаженням міста промисловими об’єктами показники викидів шкідливих речовин в атмосферу перевищують середньодержавний рівень у 120 разів! Щороку в місті утворюється понад три мільйони тонн промислових відходів, велика частина з яких є токсичними.
Не покращують ситуацію і десять сховищ радіоактивних відходів. Більшість із них розміщені поблизу домівок городян або межують із сільськогосподарськими полями. Всі вони належать Придніпровському хімічному заводу, який зараз переживає не найкращі часи. Справитись самотужки із переробкою сорока двох мільйонів тонн залишків уранового виробництва на місцевому рівні не можуть. Поховані під землею відходи ще небезпечніші, адже загрожують забрудненню Дніпра.
«Це проблеми не локального характеру, оскільки при будь–якому катаклізмі весь бруд піде в бік Дніпропетровська, який розташований нижче за нас», — пояснює пан Бенідзе. У зверненні міститься і прохання надати ветеранам цього уранового підприємства статус «чорнобильців». «Чимало робітників отримували опромінення в дозах, які інколи перевищували радіаційний фон у Чорнобилі», — додає Олег Бенідзе.
Особливий же статус, про який говорять місцеві чиновники, дасть можливість залучити в місто інвестиції. А це має вирішити затратне питання переробки уранових залишків.