Струшуючи «прах» виборчих урн і поступово приходячи до тями, політики по–різному реагують на підсумки виборів мера Києва. Партія регіонів, наприклад, не збирається оскаржувати результати перегонів. Претендент від ПР на посаду мера Василь Горбаль дарма розкривав обійми киянам — на шию до нього кинулось два з половиною відсотка від усього електорату, але пан Василь не засмучується. «Ми хочемо, щоб працювала Київрада. Ситуація останніх місяців показала, що там необхідна ефективна взаємодія різних фракцій. Ми провели чесну виборчу кампанію, не скуповуючи голоси виборців», — каже Горбаль. Іншими словами, чесно грали, чесно програли, тож претензій — жодних.
Хоча до Київради, як ми вже писали, «регіонали» потраплять. Так само, як і Блок Катеринчука. Останній теж не хоче «галасу». «На сьогодні наше головне завдання — утримати той результат, який є», — каже Микола Катеринчук, відкидаючи можливість судових оскаржень. Він також додає, що його спостерігачі не зафіксували істотних порушень. Життя прекрасне, вочевидь, й для Блоку Литвина та «Громадянського активу Києва» — з їхнього боку ще не лунало «невдоволених» заяв. Що й казати про Блок Черновецького, де третій день поспіль відзначають перемогу і не думають про «погане».
А по інший бік свята знаходяться «тимошенківці» та «кличкісти». Ці дві сили готові вдруге ринутися в бій — цього разу в ім’я встановлення післявиборчої справедливості. Віталій Кличко зазначив на брифінгу: «Ці вибори ознаменовані тим, що знову застосовувалися всілякі «світлофори», «каруселі», і такі випадки були зафіксовані на багатьох дільницях. Після підбиття результатів наш юридичний відділ дасть правову оцінку, наскільки великими були фальсифікації 25 травня». Кличко збирається йти до суду та оскаржувати результати виборів. Про аналогічний намір в коментарях «УМ» заявив і народний депутат України від БЮТ Анатолій Семинога: його політична сила вдаватиметься до таких саме заходів. Але — як і Блок Кличка — після остаточних висновків юристів та зведення усіх даних від спостерігачів.
Хоча якщо БЮТ натякає на порушення правил гри з боку інших учасників перегонів, то дехто (як, наприклад, політолог Володимир Фесенко) дивується різкому зростанню рейтингу того ж таки Блоку Тимошенка, який здійснив стрибок до 18 відсотків підтримки Олександра Турчинова на мерських перегонах. Але загалом важко не погодитися з іще одним бютівцем — Миколою Томенком, який зауважив, що на цих виборах у Києві «маркетинг переміг політику». Можна навіть сказати, продовжує Томенко, що під час цьогорічної кампанії був втілений у життя один зі слоганів Віктора Ющенка про те, що багаті мусять поділитися з бідними. Так воно і сталося, адже з кишень заможних політгравців до окремих верств київського електорату струменів стабільний грошовий потічок. Що ж до участі правоохоронних органів, то на них при розслідуванні подібного «маркетингу» Томенко не надто би покладався. Хоча якщо вчасно не зробити відповідні висновки, такі самі схеми будуть застосовані і в майбутньому — на парламентських та президентських виборах, вважає депутат.
Таким чином, наразі завершено розрахунок на задоволених та незадоволених тим, наскільки «чесно» і «прозоро» було проведено київські вибори. Та попри заяви другої групи політиків, їхнє обурення залишається декларативним — втім, із моменту закриття виборчих дільниць минуло ще зовсім небагато часу. Голова київської територіальної виборчої комісії Галина Білик зазначає, що досі жодної скарги до ТВК не надходило. Повторимось: це не означає, що приводів для них нема. Просто на все свій час.