Чехія визнала Косово
Чехія — 41–а країна світу і 20–та серед членів ЄС, яка визнала незалежність Косова. Всі електронні та друковані ЗМІ сепаратистської сербської провінції вчора подали цю новину як головну. Для Праги це важкий крок, оскільки більшість чехів виступає проти визнання Косова. Колишня соціалістична Югославія надавала притулок біженцям із Чехословаччини під час радянської інтервенції до цієї країни 1968 року. І за це прості чехи досі вдячні югославам.
Бірма відкрита для міжнародної допомоги
Глава військової хунти Бірми (М’янми) генерал Тан Шве погодився впустити до країни представників міжнародних гуманітарних організацій для ліквідації наслідків руйнівного урагану «Наріс». Про це заявив учора Генсек ООН Пан Кі Мун після зустрічі з генералом Шве. Генсеку вдалося переконати бірманську верхівку в тому, що члени гуманітарних організацій не становлять жодної загрози для правлячого режиму Бірми. Генсек ООН також став першим міжнародним лідером, якому вдалося побувати в зоні лиха.
Саботаж на АЕС Швеції чи помилка?
Двох робітників атомної електростанції у Швеції, яких поліція заарештувала в середу за наявність слідів вибухової речовини в їхніх особистих речах, учора звільнили. Поліція однак зазначила, що слідство у цій справі триває. Невідомо, втім, коли відновить роботу АЕС, яку зупинили після інциденту.
Італія знову стане атомною
Новий уряд Італії на чолі з Сильвіо Берлусконі вирішив відновити ядерні програми, які були згорнуті 20 років тому, після аварії на Чорнобильській АЕС. 1987 року італійці на референдумі висловилися за закриття чотирьох діючих на той час атомних реакторів. Днями міністр промисловості Італії Клаудія Скайола повідомила, що «буде збудовано низку атомних електростанцій нового покоління», які зменшать імпорт нафти та газу. Італія задовольняє 80 відсотків своїх енергетичних потреб за рахунок закордонних нафти та газу. Ціни на енергоносії в Італії є одними з найвищих у Європі.
Перший візит Медведєва — у Ташкент і Пекін
Новий президент Росії Дмитро Медведєв здійснює свій перший офіційний закордонний візит до Казахстану. Звідти він відбуде відразу до Китаю. Разом із ним до Пекіна прибуде група провідних російських бізнесменів та директорів державних концернів. І в Ташкенті, і в Пекіні провідною темою переговорів буде співпраця в енергетичній сфері. Не менш важливими очікуються переговори про поставки Китаю російської зброї і співпраця в авіаційній галузі.