Поза грою

22.05.2008
Поза грою

Ветеран російської політики Ірина Хакамада вирішила нарешті «зав’язати» з мітингами, виборами, партійним будівництвом і цілком присвятити себе творчості — написанню книг, зніманню кінофільмів, проведенню майстер–класів із прикладної соціальної психології «Як бути вільним і успішним у великому місті».

За переконаннями Хакамада — ліберал–демократ західного зразка, а за характером — безперечно, творець. У 1999 році вона була одним із засновників Союзу правих сил, а згодом — і Російського народно–демократичного союзу (РНДС) Михайла Касьянова, обиралася до Держдуми і навіть була віце–спікером, очолювала Держкомітет із питань підтримки і розвитку малого підприємництва. Але все це — в минулому. Після поразки СПС на виборах до Думи в 2003 році, наступного року Ірина Муцуовна вийшла з цієї структури і зробила спробу одноосібно брати участь у президентських виборах, активно й відкрито критикуючи Путіна. Тоді вона змогла набрати менше чотирьох відсотків голосів, після чого, власне, політична зірка Хакамади почала поволі гаснути.

Дещо екзотичний і рафінований імідж демократки з японським корінням, яка до того ж була оточена багатими людьми, не зміг знайти у серцях простих росіян належної любові. Менталітет не той. А, може, політика в Росії — взагалі нежіноча справа…

Під час останньої президентської кампанії представниця демократичної опозиції була довіреною особою Касьянова, але після того, як лідера РНДС не допустили до участі у виборах, вона вирішила вийти з Союзу. Недавні соратники в боротьбі за демократію в Росії поставилися до цього рішення з розуміням, адже Ірина не раз заявляла про свій намір залишити велику політику.

«Мій час збіг, — заявила вона днями. — Я вважаю, що політику в опозиції повинні робити молоді. Вони й виправлять усі помилки».

Хоч би там як не було, але донька шкільної вчительки Ніни Синельникової і японського комуніста Муцуо Хакамади, котрий у 1939 році емігрував до Росії, керуючись політичними мотивами, двічі ставала жінкою року за підсумками соцопитування, а за версією журналу «Тайм» (серед сотні інших відомих жінок) її визнавали політиком ХХІ сторіччя.

Хакамада — кандидат економічних наук, викладає в Московському інституті міжнародних відносин, пише наукові статті і зовсім не наукові книги — «Sex у великій політиці», «Кохання поза грою». За останньою з них починає знімати фільм. Причому на головну жіночу роль має намір запросити Чулпан Хаматову або Софі Марсо. Проте ходять чутки, що з фінансуванням майбутньої стрічки немає повної ясності — новоспечений творець «найважливішого з мистецтв» знаходиться у пошуку інвесторів.

 

ДОСЬЄ «УМ»

Ірина Хакамада народилася 13 квітня 1955 р. у Москві. Закінчила економічний факультет Університету дружби народів ім. Патриса Лумумби. В Московському державному університеті ім. Ломоносова захистила кандидатську дисертацію. Одружена, має сина і доньку.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>