Таку вказівку прийнято на сесії за підсумками обговорення звіту про виконання комплексної програми розвитку освіти міста на 2006—2010 роки. Аналогічне обмеження стосується українських груп у дитсадках. Підставою для рішення сесія назвала «задоволення потреби населення Донецька в отриманні освіти рідною мовою». «За» проголосували 55 із 58 присутніх.
«Це рішення дуже правильне. Йдеться про те, щоб не припускатися саме планового збільшення українських класів і шкіл, — заявив журналістам після сесії секретар міськради Микола Левченко. — Тільки за наявності заяви від батьків визначається мова навчання. У нас ситуація відрізняється від тієї, що є на Західній Україні, де посадовці насильницьки заздалегідь планують і нав’язують свою волю, визначаючи, хто і якою мовою розмовлятиме». Більше того, на думку пана Левченка, досвід Донецька варто розповсюдити на всю країну.
Раніше обурення секретаря міськради викликали прогнози облдержадміністрації, згідно з якими питома вага учнів, які здобувають середню освіту українською мовою, в 2008 році в області зросте до 40 відсотків. Сьогодні в Донецьку українською навчається 21 відсоток школярів і половина вихованців дитсадків. Так що говорити про «насильницьку українізацію» є великим перебільшенням. Водночас, як повідомлялося раніше, Донецька міськрада прийняла програму підтримки й розвитку російської мови, за якою з бюджету протягом року виділяється 300 тисяч гривень. У рамках програми визначено десять шкіл із поглибленим вивченням російської.
Сесія також зняла з порядку денного питання про створення умов для розвитку російської мови у сфері освіти. Міський голова Олександр Лук’янченко дав розпорядження міськвідділу освіти підготувати статистичний матеріал і розглянути питання на комісіях. А ось рішення щодо недопущення планового збільшення кількості учнів, які навчаються українською, міський голова назвав «нетолерантним». «Я побоююсь наслідків, тому що це рішення прийняте не зовсім толерантно, і я зі свого боку вдаватимусь до певних кроків», — додав він.