З початку весни одне з найбільших підприємств області — ВАТ «Рівнеазот» — неодноразово перебувало на межі зупинки через зниження тиску газу. НАК «Нафтогаз України» безліч разів в ультимативній формі попереджав про припинення постачання та вимагав від «Рівнеазоту» переукласти договори на постачання газу. Нині постачальником «блакитного палива» для заводу є «УкрГазЕнерго». Зрештою, 19 травня тиск газу було знижено до 7,3 кг/см2 при нормі в 10 кг/см2 , що могло спричинити аварійне відключення агрегатів. Відтак директор підприємства Михайло Заблуда повідомив, що роботу «Рівнеазоту» буде повністю зупинено.
«Адміністрація наголошувала, що «Рівнеазот», як і будь–яке інше хімічне виробництво, є екологічно небезпечним і може працювати без шкоди для навколишнього середовища тільки у штатних нормативних режимах. Перепади тиску можуть викликати зупинку агрегатів, викид, вибух або горіння аміаку», — наголосила керівник прес–служби «Рівнеазоту» Світлана Береза.
Оскільки на очисні споруди «Рівнеазоту» надходить близько 85 відсотків стоків міста, після зупинки підприємства стічні води з каналізаційної системи Рівного без очищення потраплятимуть у річку Горинь. Міське керівництво терміново намагається вирішити проблему та телеграфує Кабмін. «Ситуація складна. Частину стоків плануємо перекинути на очисні споруди міста, але навіть це не врятує — і нечистоти потраплятимуть у річку, — оцінює ситуацію заступник міського голови Сергій Васильчук. — Аби полегшити ситуацію, нам доведеться обмежувати подачу води мешканцям Рівного. Зупинка підприємства буде для Рівного катастрофою».
Обмеження постачання води — безпрецедентний крок, — стверджує директор «Рівнеоблводоканалу» Володимир Хомко. — На який час доведеться це зробити, невідомо. Все робитимемо експериментальним шляхом».