У вівторок МВС уперше відкрило свої двері для школярів. «Наша мета — ознайомити дітей з роботою органів внутрішніх справ. Ми невипадково запросили випускників. Адже дехто з них, можливо, обере професію захисника громадського спокою», — пояснила начальник Департаменту кримінальної міліції у справах неповнолітніх полковник Тетяна Бухтіарова.
Школярів познайомили з роботою чергової частини та Центру практичної психології МВС України. Одинадцятикласники із захопленням розглядали штаб чергової частини, адже щось подібне досі вони бачили лише в кіно. Особливо вразили плазмові екрани на стіні, які відображають ситуацію на вулицях столиці. «У Києві у нас налічується 36 камер, на кожну з яких черговий може швидко переключитись. За їх допомогою ми контролюємо порядок під час масових заходів», — розповів начальник чергової частини, підполковник Сергій Урєнін. Крім цього, за його словами, щороку за допомогою відеоспостереження правоохоронці отримують до 28 тисяч повідомлень про найтяжчі резонансні злочини.
Проте значно більше вразив школярів Центр практичної психології МВС, працівники якого продемонстрували свою роботу на самих учнях. «Центр створений для допомоги працівникам міліції. Ми аналізуємо і працюємо з психікою як затриманих злочинців, так і самих працівників органів внутрішніх справ, кожен з яких має власні проблеми», — зазначила заступник начальника Центру практичної психології МВС України Ірина Гурська.
За словами Тетяни Бухтіарової, подібні методи роботи зі школярами стануть регулярною практикою: «Ці заходи слід масово проводити по всій Україні з учнями різного віку. Адже чим менша дитина, тим легше їй пояснити. Крім того, такі речі дуже корисні для дітей, які стоять на обліку в міліції».