Абхази знову вцілили?
Влада самопроголошеної Абхазії заявила вчора про знищення над територією республіки ще одного, вже сьомого за ліком, грузинського безпілотного літака–розвідника, повідомляє агенція «Інтерфакс». Тим часом Міністерство оборони Грузії не підтвердило цього факту. «Це чергова дезінформація, грузинські безпілотні літаки не здійснювали цими днями жодних польотів», — стверджує прес–служба міністерства. Нагадаємо, що Тбілісі підтвердив факт загибелі лише одного літака — 20 травня, причому наполягаючи, що машину збили не засоби ППО Абхазії, а російський винищувач МіГ.
У Сеулі нищать гусей і канарок
У столиці Південної Кореї, аби уникнути розповсюдження вірусу пташиного грипу, почали ліквідовувати всю свійську птицю на фермах, у домашніх господарствах, у шкільних живих куточках та навіть у приватних домівках. «Під ніж» пішли не лише гуси, качки, індики, кури, а й канарки, повідомляє ІТАР–ТАКС. Так радикально влада намагається протистояти смертельно небезпечному для людини вірусу, яким 7 травня заразилися фазани на одній фермі неподалік Сеула.
Словаччина приєднається до зони євро
Європейський центробанк оголосив про те, що Словаччина готова вже в січні наступного року відмовитися від своєї грошової одиниці — словацької крони — й запровадити євро. Відповідне рішення ще має схвалити Європарламент, передає Бі–Бі–Сі, проте вже зараз фахівці в Брюсселі певні, що стан економіки дозволяє країні приєднатися до зони євро.
Останні дні монархії в Непалі
Уряд Непалу повідомив учора, що 28 травня, на першому засіданні обраного минулого місяця нового парламенту, буде прийнято рішення про скасування монархії і Непал буде проголошено республікою. Отже, маоїсти, які несподівано перемогли на останніх виборах правлячу досі монархічну партію «Непальський конгрес», виконують свою головну виборчу обіцянку.
Королівська родина перебувала при владі в Непалі 240 років. Останній король Гянендра зійшов на трон 2001 року. Непопулярний у народі, він зовсім втратив довіру, коли у лютому 2005 року розпустив уряд і запровадив пряму королівську владу. Це спричинило громадянську війну, яка забрала життя 13 тисяч непальців і закінчилася 2006 року мирним пактом, за умовами якого і були проведені останні вибори.